Nawigacja
Ostatnie artykuły
· XVIII KONKURS WIEDZY...
· Zdrowe odżywianie
· Zdrowe odżywianie ...
· NIE DLA ALKOHOLU
Aktualnie online
· Użytkowników online: 0
· Łącznie użytkowników: 540
· Najnowszy użytkownik: bernatmagdalena
Gmina Ropczyce
Szkoła w ruchu
Kuratorium Oświaty
Zespół Szkół w Niedźwiadzie Górnej
Zespół Szkół w Łączkach Kucharskich
Logowanie
Walentynki
Valentine’s Day – Valentinstag- Walentynki
14 luty w szkole
Trochę spóźnione, ale jakże miłe jest to święto. Po feriach w naszej szkole amorki miłości można było dostrzec wszędzie, bo już od wtorku Samorząd Uczniowski zorganizował dla wszystkich uczniów pocztę walentynkową, do której każdy mógł wrzucić korespondencję do swojej Walentynki lub Walentego.
W czwartek przedstawiciele SU posegregowali wszystkie kartki walentynkowe i przekazali do adresatów. Zarówno w szkole podstawowej, jak i w gimnazjum byli tacy, którzy otrzymali najwięcej walentynek i zdobyli tytuł Walentynki i Walentego 2014 roku.
A kolejny Dzień Zakochanych dopiero za rok ….
Tekst: Liliana Zielińska
Zdjęcia: Samorząd Uczniowski
Biathlon komputerowy
TRZECI ETAP W VIII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE INFORMATYCZNYM
"BIATHLON KOMPUTEROWY"
Marcin Mytych oraz Kinga Szostak z klasy 6 znaleźli się w gronie najlepszych po trzecim etapie konkursu uzyskali 7 na 10 możliwych punktów. Na wyróżnienie zasługuje również wynik Alberta Świętoń również z klasy 6.
W tym etapie konkursu uczestnicy mieli przygotować kalendarz poruszającego tematykę IT. W kalendarzu powinno się znaleźć minimum 12 zdarzeń. Ten etap konkursu dla uczestników okazał się bardzo trudny – wykonała go tylko niewielka liczba uczestników konkursu.
W VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego "Biathlon Komputerowy" uczniowie naszej szkoły brali udział po raz drugi. Konkurs ten, skierowany jest do młodzieży ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalych. W konkursie sprawdzana jest wiedza dotycząca:
- technologii mobilnych,
- technologii informacyjno-komunikacyjnej,
- sprzętu i oprogramowania komputerowego,
- multimediów.
- oraz szeroko pojęta wiedza związana z informatyką.
Szczegóły na temat konkursu na stronie: http://av-school.pl/komputerowy-biathlon/id,252/wyniki-iii-etapu-komputerowego-biathlonu
Gratulujemy zwycięzcom osiągnięcia tak wysokich wyników i życzymy kolejnych sukcesów !!!.
Opiekę nad uczniami sprawuje: Krzysztof Kliś
Tłusty Czwartek w Przedszkolu
TŁUSTY CZWARTEK W PRZEDSZKOLU
Staropolskie przysłowie mówi: „Powiedział Bartek, że dziś Tłusty Czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w Tłusty Czwartek nie zje ani jednego pączka – przez kolejny rok nie będzie mu się wiodło.
Nasze przedszkolaki bardzo dobrze sprawdzają się w roli kucharzy czy cukierników, dlatego z okazji tego dnia w przedszkolu odbyły się bardzo słodkie zajęcia. Maluszki dowiedziały się skąd pochodzi tradycja objadania się oraz miały okazję do degustacji pączków, faworków i „oponków”. Kolejnym ciekawym zadaniem była dekoracja swoich pączków. Dzieci zaczęły od polania ich polewą czekoladowa, ozdobiły kolorowymi posypkami i cukierkami, a na końcu posypały cukrem pudrem. Ubrudzone od czekolady buźki i oblizywanie paluszków świadczyły o świetnej zabawie oraz o tym, że każdemu dziecku smakowały kolorowe pączki. Ten dzień był naprawdę bardzo słodki.
Prof. Maria Kielar-Turska pisała; "Tradycja spełnia ważną i pożyteczną rolę zwłaszcza w rozwoju dziecka. Wśród elementów, które zasługują na uwagę są święta, zwyczaje, obrzędy, obyczaje. Ich zanik zuboża nasze dziedzictwo kulturowe”. Zapoznając dzieci z tradycjami polskimi mamy nadzieję, że do tego nie dojdzie.
Tekst: Agnieszka Pociask
Ogólnopolski Konkurs Informatyczny Mikroprofesor
XI OGÓLNOPOLSKI KONKURS INFORMATYCZNY „MIKROPROFESOR”
Po trzecim etapie XI Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Mikroprofesor”, uczniowie naszej szkoły są najlepsi na podkarpaciu w kategorii gimnazjum.
W konkursie bierze udział 627 uczniów z całej Polski.
Najlepsi z naszej szkoły:
- Albert Świętoń 33/64 pkt miejsce 62 klasa 6 Szkoła Podstawowa
- Mateusz Darłak 25/60pkt miejsce 90 klasa 5 Szkoła Podstawowa
- Mateusz Jodłowski 23/60pkt miejsce 98 klasa 1 Gimnazjum;
- Magdalena Kulig 22/60 pkt miejsce 103 klasa 6 Szkoła Podstawowa;
- Kinga Szostak miejsce 105 klasa 6 Szkoła Podstawowa;
- Sylwia Darłak miejsce 109 klasa 5 Szkoła Podstawowa;;
Albert nadal jest najlepszy w kategorii Gimnazjum z naszego województwa oraz ósmy w Polsce.
Wszystkim uczestnikom życzę sukcesów w kolejnym etapie który odbędzie się 2 marca 2015 roku w godz. 7:00 do 20:00
Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego uczestnika, który otrzyma tytuł Mikroprofesora. W finale uczestnicy rozwiązywać będą zadania praktyczne, które swą tematyką będą obejmowały szeroki zakres zagadnień z informatyki i technologii informacyjnej oraz języka angielskiego dla informatyków:
- Systemy operacyjne (DOS, Windows, Linux, MacOS)
- Projektowanie stron internetowych
- Oprogramowanie biurowe
- Grafika i multimedia
- Sieci komputerowe
- Urządzenia komputerowe (w tym historia komputera)
- Język angielski dla informatyków
Pierwszy etap konkursu składa się z 4 testów wiedzy; 1- będzie liczył 10 pytań, 2 – 20 pytań, 3 – 40 pytań, 4 – 80 pytań, z zakresu informatyki, multimediów i poligrafii oraz wiedzy z muzyki i muzykologii. Każdy grupa pytań jest udostępniona przez jeden dzień.
Każdy z zarejestrowanych uczniów chcąc wziąć udział w drugim etapie konkursu powinien przygotować teledysk (wideoklip) i opublikować na portalu Youtube, lub jeśli nie wyraża zgody na jego publikację, zapisany na płycie DC/DVD, przesłać na adres organizatora.
Do finału zostanie zakwalifikowanych dziesięciu uczestników konkursu, którzy w etapie pierwszym i drugim zdobędą największą ilość punktów, w przypadku tej samej ilości punktów, o uczestnictwie w finale zdecyduje ilość punktów zgromadzona w etapie II konkursu.
Wyniki konkursu na stronie: http://www.mikroprofesor.pl/lista.php
Opiekę nad uczniami sprawuje: Krzysztof Kliś
Warsztaty Gastronomiczne
WARSZTATY GASTRONOMICZNO- INFORMATYCZNE
W ZESPOLE SZKÓŁ AGROTECHNICZNYCH
W ROPCZYCACH
Pierwszy dzień ferii zimowych - pomysł na nudę? ? Wyjazd na warsztaty gastronomiczno – informatyczne do Zespołu Szkół Agrotechniczych w Ropczycach – czemu nie?
Czworo uczniów z klasy III gimnazjum wraz z wychowawczynią wybrało się na zajęcia o tematyce kulinarnej, informatycznej i z języka angielskiego, prowadzone przez nauczycieli i uczniów tamtejszej szkoły ponadgimnazjalnej.
Gimnazjaliści brali aktywny udział w warsztatach, czerpiąc wiedzę z określonych dziedzin. Mogli praktycznie wypróbować swoje umiejętności kucharskie, wykazywali się również wiedzą informatyczną, a także komunikowali się w języku angielskim. Mieliśmy też możliwość degustacji wspaniałych potraw i dań przygotowanych przez szkolnych kucharzy oraz samych uczestników zajęć gastronomicznych. Uczyliśmy się sztuki składania serwetek, zasad kulturalnego zachowania się przy stole, wykonywaliśmy wtyczki do przewodów sieciowych LAN, rozmawialiśmy w języku angielskim na ciekawe tematy. Dla uczniów przygotowano ciekawe konkursy z nagrodami z tych właśnie dziedzin.
Nauka i wiedza połączona z dobrą zabawą i feryjnymi nastrojami spowodowały, że czas minął bardzo szybko i musieliśmy wracać do domu.
Warsztaty te są cykliczne, na które corocznie z miłą chęcią przyjmujemy zaproszenie.
Tekst i zdjęcia: Liliana Zielińska
Ferie 2015
WARTO POWSPOMINAĆ!!!
NASZA SZKOŁA – SZKOŁĄ IMIENIA BAŚNI POLSKIEJ
Dzień 22 stycznia 2015 roku był szczególnym dniem w historii naszej szkoły. W tym dniu odbyła się uroczystość poświęcenia sztandaru i nadania imienia Baśni Polskiej Szkole Podstawowej w Niedźwiadzie Dolnej.
Przybyło wielu znamienitych gości na czele z Burmistrzem Ropczyc, panem Bolesławem Bujakiem i przedstawicielami Urzędu Miejskiego. Swoją obecnością zaszczycili nas również: przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, pan Ludwik Sobol, dyrektor Miejsko-Gminnego Zespołu Oświaty, pan Stanisław Mazur wraz z pracownikami MGZO, dyrektorzy szkół i przedszkoli gminy Ropczyce, dyrektorzy i kierownicy jednostek kulturalnych, firm i instytucji, duchowni, radni Rady Miejskiej i Powiatowej, przedstawiciele Zarządu ZNP Oddziału w Ropczycach, sołtysi wsi Niedźwiada i Łączki Kucharskie, przedstawiciele Ośrodka Zdrowia w Niedźwiadzie. Uroczystość rozpoczęła się poświęceniem sztandaru szkoły i sali gimnastycznej przez proboszcza parafii w Łączkach Kucharskich, księdza Mariana Barana.
Wszyscy z zaciekawieniem oglądali inscenizację baśni "Kwiat paproci" przygotowaną przez uczniów zespołu teatralnego „Wykrzyknik” oraz występ szkolnego chóru. W finałową scenę przedstawienia włączyły się najmłodsze dzieci z przedszkola i szkoły przebrane za baśniowe postacie. Dużą niespodziankę przygotowali dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz lokalny zespół „Niedźwiedzanie” śpiewając autorskie piosenki dla Pani dyrektor związane z tą okolicznością. Podczas przemówień gości można było obserwować prezentację multimedialną z fotografiami z życia naszej szkoły. Goście mogli podziwiać i degustować również wspaniały tort w kształcie szkolnych budynków przygotowany przez panią Martę Kopalę.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się publikacja "Z historii szkoły w Niedźwiadzie Dolnej", która była miłym wspomnieniem dla wielu, byłych uczniów naszej szkoły.
Przygotowanie tak dużej imprezy kosztowało sporo wysiłku, czasu i zaangażowania całej społeczności szkolnej, uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników. Koordynowaniem wszystkich prac zajmowała się dyrektor szkoły Wioletta Czemarnik. W organizację naszego święta włączyła się bardzo aktywnie Rada Rodziców, bez której realizacja wielu przedsięwzięć nie byłaby możliwa. Rodzice byli pomocni również przy szyciu strojów czy pieczeniu przepysznych słodkości. To oni ufundowali sztandar wyhaftowany przez panią Sławomirę Marciniec i upominki dla szkoły podstawowej. W tym miejscu składamy im serdeczne podziękowania za włożony trud w inicjatywę przygotowań i organizację tak ważnej dla nas uroczystości.
Byłaby ona wręcz niemożliwa do zrealizowania, gdyby nie znaczny wkład finansowy naszych sponsorów, którzy zawsze pamiętają o naszej szkole.
Osoby, które wsparły materialnie nasze przedsięwzięcie, to:
SPONSORZY:
Aneta i Gustaw Wójcikowie - Transport Towarowy
Dorota i Grzegorz Ozgowie - Firma Handlowo - Usługowa
Anna i Jerzy Gruszkowie - Firma Jurad-Bruk
Marta i Bogumił Kuszowie - Apteka w Niedźwiadzie
Andżelika i Sławomir Cabajowie - Transport Towarowy
Lucyna i Stanisław Kozubowie - Transport Krajowy i Miedzynarodowy
Jolanta i Wiesław Pociaskowie - Firma Handlowo-Usługowa Poc-Meb
Mateusz Drygaś - Firma EL-MAT
Wioletta Błoniarz - Firma Paul- Gastro
Władysław Pociask - Kabanospol
BURMISTRZ I RADNI:
Bolesław Bujak - Burmistrz Ropczyc
Stanisław Wrona - Radny Powiatu Ropczycko - Sędziszowskiego
Genowefa Ciosek - Radna Miejska
Jan Ździebko - Radny Miejski
NAUCZYCIELE I PRACOWNICY SZKOŁY:
Ks. Marian Baran
Marzena Bartusik
Sylwia Białorucka
Irena Bieszczad
Jolanta Bobulska
Wioletta Czemarnik
Monika Daniec
Magdalena Drygaś
Bartłomiej Grabski
Barbara Jabłońska
Krzysztof Kliś
Katarzyna Kolebuk
Małgorzata Kosińska-Mucha
Gabriela Król
Agnieszka Kucab
Małgorzata Marciniec
Genowefa Mądro
Wiesława Miąso
Wiesław Miąso
Aneta Owczarek
Agnieszka Pociask
Renata Przypek
Dominika Ryznar
Zuzanna Staroń
Elżbieta Strzałka
Marta Szpara
Joanna Wojnarowska
Stanisław Wośko
Dorota Wośko
Liliana Zielińska
Beata Zymróz
Krzysztof Ździebko
RODZICE I MIESZKAŃCY NIEDŹWIADY:
Agnieszka i Sławomir Andreasikowie
Agnieszka Armata
Maria Babicz
Edyta i Łukasz Babiczowie
Iwona i Stanisław Barwińscy
Maria i Zbigniew Beresiowie
Barbara i Sławomir Biedroniowie
Teresa i Tomasz Bieszczadowie
Agnieszka i Piotr Birkowscy
Alicja i Krzysztof Bizoniowie
Dorota i Janusz Bobulscy
Marzena i Paweł Bobulscy
Dorota i Mieczysław Budzikowie
Ewa i Andrzej Cabajowie
Barbara i Waldemar Cabajowie
Lucyna i Stanisław Cabajowie
Dariusz Chmura
Aneta i Janusz Chodakowie
Agnieszka i Adam Cieślowie
Barbara i Artur Cieślowie
Aneta i Mariusz Cieślowie
Władysława Cieśla
Marta i Andrzej Ciołkowie
Marta i Stanisław Ciołkowie
Urszula i Wacław Ciołkowie
Bernadeta i Piotr Cwankowie
Ewa i Wiesław Czajowie
Bernadeta i Zbigniew Darłakowie
Monika i Grzegorz Darłakowie
Katarzyna i Mateusz Darłakowie
Józefa Dobosz
Łucja i Piotr Drozdowie
Agnieszka i Andrzej Dziedzicowie
Marta i Krzysztof Dziedzicowie
Agnieszka i Marek Dziedzicowie
Barbara i Artur Dziewulscy
Małgorzata Gredys
Teresa i Wiesław Januszewscy
Jolanta i Marek Jarzębowie
Magdalena i Tomasz Jeziorowie
Monika i Andrzej Jeziorowie
Teresa i Bogumił Jodłowscy
Marta i Krzysztof Jodłowscy
Urszula i Ryszard Kolebukowie
Dorota i Piotr Kopalowie
Dorota i Wiesław Kopalowie
Marta i Tomasz Kopalowie
Lilla i Krzysztof Kordkowie
Małgorzata i Bogdan Kosińscy
Lidia i Stanisław Kośkiewiczowie
Elżbieta i Krzysztof Kowalscy
Alicja i Jacek Koziołowie
Jolanta i Rafał Koziołowie
Marta i Zbigniew Koziołowie
Ewa i Stanisław Krawcowie
Agnieszka i Stanisław Królikowscy
Ewelina i Łukasz Królikowscy
Monika i Jan Królikowscy
Aneta i Robert Książkowie
Joanna i Jan Kuklowie
Agata i Robert Kuligowie
Ewa i Jacek Kurnytowie
Waldemar Kwoka
Agata i Artur Laskowie
Stanisław Laska
Grażyna i Alfred Laskowie
Renata i Stanisław Ligęskowie
Janina i Jan Lisakowie
Ewa i Paweł Lubelczykowie
Anna i Adam Marcińcowie
Anna i Rafał Mazurowie
Adriana i Piotr Mądrowie
Jadwiga i Andrzej Mikowscy
Agnieszka i Grzegorz Mosiorowie
Barbara i Jacek Musiałowie
Marta i Andrzej Mytychowie
Bernadeta i Grzegorz Nyklowie
Krystyna i Jan Nyklowie
Barbara i Piotr Pociaskowie
Aleksandra i Artur Pokorscy
Elżbieta i Janusz Przypkowie
Ewelina i Krzysztof Przypkowie
Joanna i Łukasz Przypkowie
Małgorzata i Grzegorz Przypkowie
Marzena i Waldemar Przypkowie
Maria i Wincenty Przypkowie
Małgorzata i Józef Rachwałowie
Piotr Raś
Anna i Artur Romanikowie
Katarzyna i Mieczysław Rojowie
Halina i Krzysztof Rusinowie
Teresa i Sylwester Rusinowie
Barbara i Stanisław Skórowie
Małgorzata i Józef Skórowie
Bernadetta i Andrzej Skórowie
Marta i Jacek Sowiźrałowie
Marta i Piotr Staroniowie
Monika i Kazimierz Staroniowie
Elżbieta Strzałka
Agnieszka i Józef Strzałkowie
Katarzyna i Grzegorz Strzałkowie
Marta i Bogusław Strzałkowie
Monika i Andrzej Strzałkowie
Renata i Marek Sypniowie
Grażyna i Paweł Szostakowie
Jolanta i Janusz Ślusarczykowie
Monika i Michał Świętoniowie
Helena i Jerzy Świętoniowie
Dorota i Grzegorz Tatarowie
Elżbieta i Bogusław Tatarowie
Agnieszka i Janusz Tokarscy
Anna Tokarz
Andżelika i Ireneusz Uchmanowie
Jadwiga Wanat
Marta i Andrzej Wanatowie
Iwona i Bogusław Wiatrowie
Anna i Paweł Wiktorowie
Dorota i Jerzy Wiktorowie
Genowefa i Jan Wiktorowie
Barbara Winkowska
Dorota i Mariusz Wośkowie
Bożena i Tomasz Wójcikowie
Krystyna Wrona
Jolanta i Krzysztof Wronowie
Katarzyna i Grzegorz Wróblowie
Agnieszka i Andrzej Zapałowie
Małgorzata i Jacek Zdziebkowie
Teresa Zegar
Tekst: Monika Daniec i Liliana Zielińska
DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2015
28 stycznia 2015r. w naszej szkole odbyła się wielka uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, zorganizowana przy współpracy nauczycieli, rodziców i uczniów.
Na początku uroczystości pani dyrektor Wioletta Czemarnik serdecznie powitała licznie przybyłych gości, kierując szczególnie ciepłe słowa powitania do babć i dziadków, podkreślając jak ważną rolę pełnią oni w życiu swoich wnuków.
Część artystyczną rozpoczęły przedszkolaki, które pod czujnym okiem pań wychowawczyń zaprezentowały barwny „Taniec Jagódek”. Uczniowie klasy 0a wzruszyli wszystkich śpiewając piosenkę pt. „Spacer z babcią i dziadkiem”. Młodzi artyści z klasy 0b zaprezentowali się w piosence pt.: „Babcia od bajek, dziadek od zagadek”. Uczniowie z klasy Ia wystąpili z alfabetycznymi życzeniami na lodzie. Natomiast klasa Ib pięknie zatańczyła do utworu pt.: „Co ja w Tobie widziałam”. Uczniowie klasy II wesoło zaśpiewali piosenkę pt.: „Babcia tańczy rock and rolla”. Pod koniec programu wystąpili trzecioklasiści, którzy przebrani za kolędników złożyli noworoczne życzenia. Zgromadzeni goście nagrodzili wszystkich małych artystów gromkimi brawami. W kolejnej części uroczystości szkolna grupa teatralna „Wykrzyknik” wprowadziła wszystkich w zaczarowany, baśniowy świat prezentując przedstawienie pt.: „Kwiat paproci”. Na koniec goście wysłuchali koncertu w wykonaniu szkolnego chóru.
Zaproszeni goście wyrazili słowa uznania i podziękowania dla uczniów i nauczycieli za pamięć o tak ważnym święcie, jakim jest „Dzień Babci i Dziadka” oraz za przygotowanie pięknego programu artystycznego.