Nawigacja
Ostatnie artykuły
· XVIII KONKURS WIEDZY...
· Zdrowe odżywianie
· Zdrowe odżywianie ...
· NIE DLA ALKOHOLU
Aktualnie online
· Użytkowników online: 0
· Łącznie użytkowników: 540
· Najnowszy użytkownik: bernatmagdalena
Gmina Ropczyce
Szkoła w ruchu
Kuratorium Oświaty
Zespół Szkół w Niedźwiadzie Górnej
Zespół Szkół w Łączkach Kucharskich
Logowanie
Witaj szkoło!!!
We wtorek pierwszego września rozpoczęliśmy w naszej szkole nowy rok szkolny 2015/2016. Po Mszy Świętej zebraliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie wysłuchaliśmy programu artystycznego przygotowanego przez klasę V. Opowiadał on o tragicznych wydarzeniach polskiego września 1939 roku. Po występie klasy V głos zabrała Pani Dyrektor Wioletta Czemarnik. Życzyła przyjemnej nauki, sukcesów, cierpliwości oraz by przez cały rok szkolny towarzyszyły wszystkim słowa Walta Disneya:
Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać.
Tekst: Elżbieta Strzałka
WYCIECZKA NA LOTNISKO W RZESZOWIE
W ostatnim tygodniu roku szkolnego ( 24 czerwca) klasy 0A i 0B odwiedziły Port Lotniczy ”Rzeszów – Jasionka” oraz Centrum Zabaw dla Dzieci „Fantazja”. Dzieci już w autobusie z napięciem oczekiwały na zwiedzanie lotniska. Na miejscu w Nowym Terminalu Pasażerskim powitała nas bardzo miła pani – przewodnik naszej wycieczki. Każdy z nas musiał założyć identyfikator, co już wzbudziło duże emocje. Ruszyliśmy drogą, którą przemierza każdy pasażer samolotu. Obserwowaliśmy odprawę bagażu, kontrolę bezpieczeństwa, zwiedziliśmy kaplicę, która znajduje się na lotnisku, byliśmy na tarasie widokowym, a także obserwowaliśmy wieżę kontroli lotów. Wspólnie poznawaliśmy zasady bezpieczeństwa i uczyliśmy się czego samolotem przewozić nie wolno.
Ogromnym przeżyciem było przejście przez punkt kontroli bezpieczeństwa i wejście na płytę lotniska, gdzie z niedużej odległości mogliśmy obserwować przylatujące i odlatujące samoloty. Przy każdej odprawie samolotu jest obecny pies, który może wykryć materiały wybuchowe. Jak się okazało jest on bardzo miły i razem ze swoim panem przyszedł, żeby się z nami przywitać. Największą atrakcją była jednak wizyta w jednostce Lotniskowej Straży Pożarnej. Strażacy pokazali dzieciom specjalistyczne wozy strażackie i ich wyposażenie, a także działanie armatek wodnych. Prosto z lotniska udaliśmy się do „Fantazji”. Dzieci mogły się tam wyszaleć min. w basenach z piłkami, na zjeżdżalniach, pojeździć samochodzikami. Po dużej porcji wrażeń, zadowoleni wróciliśmy do domów.
Tekst i zdjęcia: Małgorzata Kosińska – Mucha
POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA
Dnia 30.06.2015 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Pożegnania Przedszkola. Specjalnie na tę okazję przedszkolaki wraz z nauczycielkami przygotowały program artystyczny, w którym recytując wiersze i śpiewając piosenkę, najstarsze przedszkolaki pożegnały swoje ukochane przedszkole, gdyż przyszedł już czas, by pójść do szkoły. Maluszki chciały w ten sposób pożegnać swoich starszych kolegów i koleżanki a także powitać swoje pierwsze wakacje. Po części artystycznej pani dyrektor Wioletta Czemarnik wraz z wychowawczyniami wręczyła wszystkim dzieciom dyplomy, kolorowe książeczki oraz płyty ze zdjęciami z uroczystości, wycieczek oraz codziennych zajęć w grupie przedszkolnej.
Przez dwa lata przedszkolaki nauczyły się samodzielności, pracy w grupie, nowych umiejętności z zakresu edukacji matematycznej, polonistycznej, przyrodniczej, plastycznej, muzycznej, zdrowotnej i ruchowej oraz z zakresu motoryki, ale przede wszystkim wspaniale się bawiły podczas udziału w wielu inscenizacjach, pokazach tańca i zabawach integracyjnych.
Serdecznie podziękowania dla rodziców za współpracę, wsparcie oraz zaangażowanie a kochanym przedszkolakom życzymy samych sukcesów i radości w dalszej edukacji a pozostałym dzieciom słonecznych i pięknych wakacji.
Tekst: Magdalena Drygaś
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
„Szkoła – to klucz do sukcesu, bez którego nie otworzymy żadnych drzwi” - takie hasło przyświecało nam w dniu 26 czerwca 2015 roku, kiedy zebraliśmy całą społecznością szkolną, aby zakończyć bieżący rok szkolny.
Po Mszy Świętej spotkaliśmy się w sali gimnastycznej na uroczystości przygotowanej przez klasę II i III gimnazjum wraz z wychowawczyniami.
Klasa III gimnazjum żegnając się z nauczycielami i młodszymi kolegami przygotowała montaż słowno – muzyczny mający charakter Gali Oskarów, a dokładnie Gali „Złotych Niedźwiedzi”. Trzeciogimnazjaliści wybrali dla każdego nauczyciela i pracownika szkoły odpowiednią jemu kategorię wraz z pasującą muzyką. Wręczanie Złotych Niedźwiedzi sprawiło wiele radości nagrodzonym oraz całej publiczności.
Natomiast klasa II gimnazjum włożyła również sporo wysiłku, aby uhonorować odchodzących z naszej szkoły starszych o rok kolegów. Dla każdego absolwenta znalazł się dyplom z odpowiednią piosenką. Nową tradycją stało się nadanie tytułu „Prymusa” koleżance Renacie Świętoń za wybitne wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.
Po ślubowaniu uczniów klasy III gimnazjum i wręczeniu przez Panią Dyrektor nagród książkowych i wyróżnionych oraz pozostałych świadectw uczniom tej klasy, odbyło się nagradzanie młodszych kolegów ze szkoły podstawowej i gimnazjum.
Wszyscy, którzy wypracowali świadectwo z wyróżnieniem otrzymali nagrody książkowe. Docenieni zostali również uczniowie ze 100% frekwencją w całym roku szkolnym. Te osoby, które zaangażowały się w pracę społeczną w Samorządzie Uczniowskim, Związku Harcerstwa Polskiego lub w Bibliotece Szkolnej albo miały wybitne osiągnięcia sportowe również zostały nagrodzone.
Klasa 4 SP:
Patrycja Andreasik, Jan Bereś, Amelia Jodłowska, Karolina Kowalska, Mikołaj Romanik, Jolanta Strzałka, Karolina Szostak, Kamil Walczyk, Mikołaj Wójcik
Klasa 5 SP:
Agnieszka Chodak , Bartłomiej Kośkiewicz, Katarzyna Królikowska, Grzegorz Januszewski
Za 100% frekwencję:
Gabriela Laska, Norbert Jodłowski
Klasa 6 SP:
Karolina Bereś, Alicja Chodak, Natalia Ciołek, Sylwia Książek, Magdalena Kulig, Izabela Kukla, Natalia Strzałka, Kinga Szostak, Albert Świętoń, Katarzyna Zdziebko, Patrycja Zdziebko
Za 100% frekwencję:
Kinga Szostak
Klasa IG:
Anna Mucha, Julia Tatara, Mateusz Jodłowski , Karol Wośko
Za 100% frekwencję:
Kacper Cabaj
Klasa IIG:
Natalia Sowiźrał, Maksymilian Wójcik, Damian Kośkiewicz.
Za 100% frekwencję:
Dominik Świętoń
Klasa IIIG:
Renata Świętoń, Alicja Dziedzic
Za pracę społeczną w Samorządzie Uczniowskim:
Bartłomiej Dziedzic, Gabriela Mikowska, Aleksandra Kukla, Natalia Sowiźrał
Za działalność i zaangażowanie w Związku Harcerstwa Polskiego:
Patrycja Kozioł, Kacper Chmura, Mateusz Cieśla, Maksymilian Ciołek, Marcelina Tatar, Wiktoria Staroń
Za pracę społeczną w Bibliotece Szkolnej:
Natalia Sowiźrał, Aleksandra Kukla
Za wybitne osiągnięcia sportowe w skali kraju, województwa, powiatu i gminy w dyscyplinie tenisa stołowego:
Katarzyna Królikowska otrzymała od Burmistrza Ropczyc pana Bolesława Bujaka specjalną nagrodę w postaci laptopa.
Za wybitne osiągnięcia sportowe nagrodzeni zostali:
Katarzyna Królikowska, Wiktor Królikowski, Milena Bobulska, Hubert Kośkiewicz, Brajan Kopala, Patryk Nykiel, Michał Cieśla, Natalia Panek, Amelia Jodłowska, Aleksandra Królikowska, Magdalena Mikowska, Alicja Skóra, Anna Strzałka
Na zakończenie uroczystości głos zajęła Pani Dyrektor żegnając miłym słowem zgromadzonych uczestników apelu, życząc wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji. Następnie udaliśmy się do klas, by otrzymać świadectwa i jeszcze przez chwilę pobyć z naszymi kolegami i wychowawcami.
Tekst: Liliana Zielińska
Zdjęcia: Agnieszka Kucab
Wycieczka przedszkolaków do Fantazji
W dniu 24.O6.2O15r. wybraliśmy się do Centrum Zabaw Fantazja w Rzeszowie. Już sama podróż była dla maluchów niesamowitą przygodą, gdyż niezbyt często przedszkolaki podróżują autobusem. Dzieciaczki z wielką uwagą śledziły przebieg trasy informując kierowcę, o tym jaki jest kolor światła sygnalizacyjnego oraz czy można jechać czy należy się zatrzymać. Gdy dotarliśmy na miejsce maluszki mogły miło i radośnie spędzić czas na zabawie.
Dzieci mogły korzystać ze zjeżdżalni do kulkowego basenu, z dmuchanej zjeżdżalni, samochodzików, skakać w Małpim Gaju, na trampolinie oraz korzystać ze wspinaczkowej ścianki i kącika zabaw, a także chodzić po labiryntach rur i różnych przejść. Wycieczka wszystkim uczestnikom sprawiła wiele radości. Okazała się wspaniałą frajdą i niezapomnianym przeżyciem.
Tekst: Marzena Bartusik
Wycieczka do Zakopanego
Wczesnym rankiem, 17 czerwca rozpoczęła się długo oczekiwana wycieczka klasy III SP. Odpowiednio spakowani, przygotowani na każde warunki pogodowe, przepełnieni radością i nadzieją na fantastyczne przeżycia wyruszyliśmy w długą ale jakże wesołą podróż. Pierwszy dzień spędziliśmy na wędrówce po przepięknej Dolinie Kościeliskiej. Prowadzeni byliśmy przez sympatycznego przewodnika Maćka, który przybliżył nam historie i legendy, związane ze zwiedzanymi przez nas miejscami. Na szlaku naszego spaceru była Jaskinia Mroźna, mokra, momentami ciasna lecz przeprawa przez nią była prawdziwą frajdą. Nasza wędrówka była dość długa, męcząca i trochę bolały nas nogi. Ale niezwykle ważnym punktem programu wycieczki były zakupy na Krupówkach, dlatego też nikt nie narzekał na zmęczenie gdy przechadzaliśmy się najbardziej znanym deptakiem w Polsce. Zachwycaliśmy się ogromem rozmaitych, kolorowych różności ale rozsądnie wydaliśmy pieniądze na ciekawe pamiątki. Po tak intensywnym dniu nadszedł czas na zasłużony odpoczynek i relaks. Pensjonat, w którym zamieszkaliśmy był ogromny. Dookoła domu rozlegał się duży plac, na którym większość z nas wesoło i aktywnie spędzała wieczór. Aż trudno uwierzyć, że znaleźliśmy jeszcze na to siły.
Drugi dzień rozpoczęliśmy pysznym śniadaniem. Pełni nowych sił i energii pojechaliśmy na spotkanie z przewodnikiem, z którym zwiedziliśmy kościół i Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, gdzie znajduje się grób m.in.: Kornela Makuszyńskiego. Następnie zdobyliśmy Gubałówkę – górę, z której rozciąga się fantastyczny widok na Tatry. Podczas wycieczki towarzyszyła nam bardzo dobra pogoda, która pozwoliła nam się cieszyć tymi pięknymi widokami. Zakopanego nie można jednak opuścić, nie wjeżdżając wyciągiem na taras widokowy na Wielkiej Krokwi. To tu przecież zaczynały się kariery największych polskich skoczków narciarskich. Smutno było odjeżdżać, ale jednak zadowoleni, pełni wrażeń i pamiątek wróciliśmy do domu. Z utęsknieniem czekamy na kolejną wycieczkę.
Tekst: Agnieszka Kucab
Zdjęcia: Monika Daniec
Bal wiosenny
W dniu 18.O6. 2O15r. w przedszkolu odbył się Bal wiosenny. W tym dniu wszystkie maluszki przybyły do przedszkola przebrane za różne postacie, m.in. boćka, biedronkę, żabkę, pieska, motylka, zajączka. Na początku panie uroczyście powitały uczestników balu po czym zaprosiły maluszki do prezentacji. Każdy przedszkolak śmiało wychodząc na środek sali przedstawił się i pięknie ukłonił. Następnie dzieciaczki tańczyły i bawiły się wspólnie z paniami. Najwięcej uśmiechu na twarzach przedszkolaków wywołały kolorowe baloniki. Maluszki brały udział w Pokazie niesienia balonu, Balonowej orkiestrze, Tańcu przytulańcu oraz wielu innych konkurencyjnych zabawach. Na koniec przedszkolaki mogły wykazać się w zabawie Wielki odlot – siadając na balonik w taki sposób, aby pękł. Radości nie było końca!
Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku oraz pysznego, owocowego soczku na orzeźwienie. Na bal przybyła również Pani Dyrektor oraz ksiądz Marian Baran, za co serdecznie dziękujemy. Poprzez wspólne zabawy, pląsy i tańce chcieliśmy pożegnać Panią Wiosnę. Teraz z niecierpliwością czekamy na pojawienie się kolorowej i gorącej Pani Lato.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie pięknych strojów dla maluchów.
Tekst: Marzena Bartusik
NASZA SZKOŁA JAK ŁĄKA WESOŁA - VII PIKNIK RODZINNY
Nasza szkoła jak łąka wesoła – takie hasło towarzyszyło nam podczas siódmego Pikniku Rodzinnego, który odbył się 21 czerwca 2015r. w Zespole Szkół w Niedźwiadzie Dolnej. Przez ostatnie dwa lata gościny użyczał nam Dom Kultury w Niedźwiadzie, w tym roku mogliśmy powitać wszystkich w murach nowej sali gimnastycznej. Nasza szkoła jest teraz piękna i kolorowa, a także bogato wyposażona, co sprawia radość wszystkim, którzy się w niej uczą i pracują.
Jak co roku organizatorzy stanęli na wysokości zadania i sprawnie przygotowali całą imprezę. Pani dyrektor Wioletta Czemarnik, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie z dużym zaangażowaniem włączyli się w organizację pikniku.
Wielu zaproszonych gości uświetniło swą obecnością naszą szkolną imprezę. Przybyli: pan Stanisław Mazur – dyrektor Miejsko-Gminnego Zespołu Oświaty, księża proboszczowie z Łączek Kucharskich i Niedźwiady, radni powiatu i gminy, sołtysi, przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich.
Nie zawiedli też sponsorzy! Nagrody, które ufundowali sprawiły radość wielu uczestnikom pikniku. Wśród nagrodzonych byli tacy, którzy nie wierzyli, że kiedykolwiek coś wygrają, a tu szczęście uśmiechnęło się do nich. Nagrodami były: dwa rowery, telefony, tablety, drukarka, deskorolki, plecaki, sprzęt sportowy, gry planszowe, drewno do kominka, fotel, opiekacz, robot kuchenny, żelazko, mikrofalówka, karnety na usługi kosmetyczne, fryzjerskie, krawieckie, do kręgielni i na smaczny obiad.
Dopisali mieszkańcy Niedźwiady i okolicznych miejscowości. Na pikniku bawiły się całe rodziny. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji: trampolinę, dmuchaną zjeżdżalnię, mini samochodziki. Chętnie korzystano również z przyszkolnego placu zabaw. Wielką frajdę sprawiły dzieciom policyjne motocykle. Można było je obejrzeć, a nawet usiąść i zrobić zdjęcie. Malowanie twarzy i paznokci również cieszyło się dużym zainteresowaniem.
Na scenie, kolorowej jak łąka, prezentowali się nasi uczniowie. W tym roku dominowały piosenki i tańce. Od poważnego poloneza, poprzez krakowiaka, trojaka, skoczną poleczkę, macarenę, taniec belgijski, a skończywszy na kolorowych tańcach współczesnych. Nasi uczniowie zaprezentowali się również w utworach wokalnych. Nie zabrakło fragmentów baśni Calineczka w wykonaniu zespołu teatralnego Wykrzyknik oraz występu chóru szkolnego. Na scenie prowadzone były również konkursy i zabawy rodzinne. Program artystyczny zakończył występ zespołu Niedźwiedzanie. Rodzice z dumą patrzyli na swoje pociechy, te małe i te bardziej wyrośnięte.
Nie zabrakło chętnych, którzy zakupili „cegiełki”, by wspomóc naszą szkołę. A trzeba było stać w bardzo długiej kolejce. Było to dla nas miłe zaskoczenie. Każdy otrzymał mały upominek, a później wszyscy czekali z niecierpliwością na losowanie nagród.
Rodzice zadbali, by uczestnicy pikniku nie byli głodni. Wokół szkoły roznosił się kuszący zapach domowego ciasta, popcornu, frytek, hot-dogów, gofrów oraz waty cukrowej.
Dziękujemy sponsorom, rodzicom i wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji pikniku !
SPONSORZY PIKNIKU:
Aneta i Gustaw Wójcikowie TRANSPORT TOWAROWY
Marta i Bogumił Kuszowie Apteka w Niedźwiadzie
Marta Śledziona – Policealne Studium Zawodowe „Akademia Zdrowia”
Wiesław i Jolanta Pociaskowie sklep meblowy
Grzegorz Ozga Firma Usługowo –Handlowa
Mateusz Drygaś firma EL-MAT
Jerzy Gruszka Firma JURAD BRUK
Lucyna i Stanisław Kozubowie Stacja paliw „Orlen”
Rada Rodziców Zespołu Szkół w Niedźwiadzie Dolnej
Nauczyciele i Pracownicy Zespołu Szkół w Niedźwiadzie Dolnej
Radni Powiatowi Stanisław Wrona i Wioletta Czemarnik
Radni Gminy Ropczyce Jan Ździebko i Genowefa Ciosek
Andrzej Stasiowski Firma ASBUD
WELDING STAR Wojciech Staroń
Ewa Betleja Studio Urody EM BEAUTY
Kręgielnia LAGUNA
Patrycja Potwora Studio Fryzur NEW LOOK
Angelika i Sławomir Cabajowie
Sklep dziecięy Orion i Sara w Ropczycach
Piotr Raś Sołtys wsi Niedźwiada
Wioletta i Bartosz Kaniowie BKInstal Niedźwiada
Barbara i Artur Cieślowie
Anna i Artur Romanikowie
Marta Kopala – usługi krawieckie Fantazja Mody
Comax Ropczyce
DONER KING Diana i Mateusz Chmurowie
Stowarzyszenie Przyjaciół Niedźwiady Dolnej
Bar Imbir w Ropczycach
BANK BPH Oddział Ropczyce
Drewsystem
Firma Moje Bambino
ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ!!!
Tekst: Marta Szpara
Zdjęcia: Barbara Jabłońska, Agnieszka Kucab
Wycieczka w Pieniny
Dnia 16 czerwca 2015 r. odbyła się jednodniowa wycieczka w Pieniny. Uczestnikami byli: 1 uczeń klasy IV, 1 uczeń klasy V, 2 uczniów klasy VI, 15 uczniów klasy I gimnazjum i 14 uczniów klasy II gimnazjum. Celem było przejście Wąwozem Homole, zwiedzania zabytkowej części Szczawnicy połączone z próbowaniem szczawnickich wód, a także podziwianie pięknego kościoła w Dębnie i ruin czorsztyńskiego zamku. Kościół w Dębnie został zapisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, znajduje się też na szlaku architektury drewnianej województwa małopolskiego (Trasa III - Region Podhalańsko-Pieniński). Ciekawostką jest, że w jego wnętrzu kręcono scenę zaślubin Janosika i Maryny.
Obawę budziła pogoda. Jednak dzień okazał się bardzo dobry.
Humory wszystkim dopisywały, było wesoło. W związku z tym planujemy już wypady w przyszłym roku szkolnym.
Tekst: Wiesława Miąso