Nawigacja
Ostatnie artykuły
· XVIII KONKURS WIEDZY...
· Zdrowe odżywianie
· Zdrowe odżywianie ...
· NIE DLA ALKOHOLU
Aktualnie online
· Użytkowników online: 0
· Łącznie użytkowników: 540
· Najnowszy użytkownik: bernatmagdalena
Gmina Ropczyce
Szkoła w ruchu
Kuratorium Oświaty
Zespół Szkół w Niedźwiadzie Górnej
Zespół Szkół w Łączkach Kucharskich
Logowanie
UWAGA!!!
UWAGA!!UWAGA!!
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!!
Już niedługo zakończenie głosowania na WZOROWĄ ŁAZIENKĘ, nie traćmy zapału do głosowania.
POTWIERDZENIE ODDANIA GŁOSU W KONKURSIE WZOROWA ŁAZIENKA MOŻE TRAFIĆ DO SPAMU. PROSIMY O SPRAWDZANIE. GŁOSUJMY CODZIENNIE.
DZIĘKUJEMY ZA ODDAWANIE GŁOSÓW!!! NIE ZAPOMINAJMY, ŻE KONKURS NADAL TRWA!!!
KLIKNIJ TUTAJ WZOROWA ŁAZIENKA,
Wieczór poezji 18 listopada 2015
„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”
Listopad to okres zadumy, refleksji, jesiennej nostalgii. Wieczór wzruszeń, w wydaniu ciepłych, nastrojowych myśli nad ulotnością chwil, przygotowali uczniowie gimnazjum pod opieką pani Joanny Wojnarowskiej i pani Agnieszki Kucab. O oprawę muzyczną zadbał zespół „Panta Rhei” oraz uczniowie klas 5 i 6 SP pod opieką pana Ernesta Radonia. W pięknej, nastrojowej scenerii przy świecach, młodzi artyści czytali znane wiersze m.in.: Tetmajera, Staffa, Leśmiana, ks. Twardowskiego oraz współczesnych autorów, związanych z naszą szkołą i środowiskiem lokalnym. W repertuarze wieczoru znalazły się utwory pani Sławomiry Marciniec oraz pani Agnieszki Armaty Tatary. Pani Sławomira specjalnie na okoliczność tego wieczoru przygotowała i przeczytała swoje wiersze. Publiczność miała również możliwość usłyszeć piękny wiersz pani Elżbiety Boduch, autorki wielu wzruszających utworów na temat przemijania i śmierci.
Taka poetycko - muzyczna forma spotkania wszystkim przybyłym gościom bardzo przypadła do gustu. Pięknie zagrane utwory i przeczytane wiersze na pewno zapadną wszystkim na długo w pamięci.
Ten listopadowy wieczór dał nam sposobność, aby w pośpiechu codzienności zastanowić się przez chwilę nad istotą życia i śmierci.
Tekst: Agnieszka Kucab, Joanna Wojnarowska
W tajemniczej Krainie Krasnali
Dnia 17 listopada odbył się wyjazd do Domu Kultury Mors w Dębicy na przedstawienie muzyczne przygotowane przez Teatr Muzyczny z Łodzi. Brały w nim udział dzieci z klas 0a, 0b, Ib i III szkoły podstawowej. Aktorzy zaprezentowali piękną baśń muzyczną pt. „W tajemniczej Krainie Krasnali”. Rzecz cała była o „skrzatach malutkich, smerfach wesolutkich, krasnoludkach ubogich, króliczkach pełnych trwogi, złośliwym Trolu Szczerbolu, złej Czarownicy Złośnicy i Niedźwiadku Miodojadku”. Ciekawa gra aktorów, piękne dekoracje, światła i oprawa muzyczna zachwyciły licznie zgromadzoną publiczność, która głośno i z zachwytem wyrażała swoje emocje. Dzieci czynnie uczestniczyły w przedstawieniu śpiewając piosenki i odpowiadając na pytania zadawane przez bajkowe postacie oraz biorąc udział w grach i konkursach.
Tekst: Agnieszka Pociask
Zdjęcia: Agnieszka Pociask
11 XI - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
11 listopada – Święto Niepodległości to dzień szczególnie ważny dla każdego Polaka.
W tym roku był obchodzony uroczyście również w parafii Łączki Kucharskie. O godzinie 9.00 ks. Marian Baran proboszcz parafii odprawił Mszę Świętą za ojczyznę. Na początku młodzież ze szkoły w Łączkach Kucharskich przedstawiła montaż słowno-muzyczny. Szczególnie zabrzmiały słowa: „ Nie pytaj, co Ojczyzna może zrobić dla ciebie, lecz zapytaj, co ty możesz zrobić dla Ojczyzny.” Naszą szkołę godnie reprezentował poczet sztandarowy.
Uroczystość ta zgromadziła młodzież i dorosłych naszej parafii.
Tekst: Wiesława Miąso
Zaczarowany świat bajek
Klasy drugie oraz Ia szkoły podstawowej odwiedziły w czwartek, 12 listopada Centrum Kultury w Ropczycach. Powodem wyjazdu było przedstawienie Kieleckiego Teatru Lektur pt. „Zaczarowany świat bajek”. W spektaklu pokazano zupełnie nowe oblicze najbardziej znanych dziecięcych wierszy J. Tuwima, J. Brzechwy, A. Fredry. ”Cuda i dziwy”, „Ptasie Radio”, „Lokomotywa”, „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”, „Chrząszcz”, „Słoń Trąbalski”, „Leń”, „Zosia Samosia”, „Paweł i Gaweł”. Wiersze te można było usłyszeć oraz zobaczyć w barwnej inscenizacji. Ważnym atutem spektaklu była doskonała gra aktorska. Żywa interpretacja, ruch, rekwizyty oraz udział publiczności sprawiły, że dzieci były zachwycone występem. Bardzo często wybuchały salwy śmiechu, a po każdym wierszu - gromkie brawa. W trakcie spektaklu czarodziej Dyzio – będąc jednocześnie konferansjerem – zabawiał dzieci, powtarzał morał każdej bajki i płynnie wprowadzał w kolejną część programu.
Zapraszamy do galerii zdjęć!!!
Tekst: Monika Daniec
Zdjęcia: Monika Daniec
Święto Niepodległości - Ropczyce
W 97. rocznicę Odzyskania Niepodległości, harcerze z terenu Hufca ZHP Ropczyce wzięli liczny udział w uroczystości, która rozpoczęła się od Mszy Świętej odprawionej w kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego. Nie zabrakło 22 Drużyny Wielopoziomowej, która tradycyjnie reprezentuje naszą szkołę.
Przedstawicielami Drużyny byli: Wiktoria Staroń, Marcelina Tatar, Kacper Chmura, Maksymilian Ciołek, Mateusz Cieśla, Gabriela Bokota, Gabriela Cieśla, Izabela Kukla, Magdalena Kulig, Katarzyna Kordek, Mateusz Jodłowski, Przemysław Przypek, Kamil Jodłowski, Justyna Pociask.
Harcerze pełnili honorowe warty pod tablicami pamiątkowymi poświęconymi ofiarom wojen i księdzu Jerzemu Popiełuszko oraz pod Pomnikiem Pamięci. Dziękujmy za Wasze zaangażowanie.
Drużynowa: Gabriela i Barbara.
11 XI ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo. Zwyciężyć i spocząć na laurach – to klęska.
Józef Piłsudski
97. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości została uczczona w naszej szkole bardzo uroczyście w dniu 9 listopada. Poczty sztandarowe prezentowały się okazale. Zostały odśpiewane hymny: państwowy i szkolny.
Uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią przygotowali akademię, podczas której recytowali wiersze i przypominali ważne wydarzenia z czasów rozbiorów i pierwszej wojny światowej. Chór szkolny wzmocniony męskimi głosami uczniów z gimnazjum zaśpiewał znane pieśni patriotyczne. Usłyszeliśmy m.in. Rotę, Pierwszą Kadrową, Piechotę, Przybyli ułani, Żeby Polska… . Oprawę muzyczną przygotował pan Stanisław Wośko.
Uczniowie pod kierunkiem pani Elżbiety Strzałki wykonali biało-czerwone kokardy narodowe, które stanowiły piekną dekorację.
Dyrektor szkoły pani Wioletta Czemarnik podziękowała wszystkim za przygotowanie akademii. Pochwaliła uczniów za prezentowanie patriotycznej postawy poprzez uroczysty strój i godne zachowanie.
Z ustępliwości wzajemnej, z szanowania wzajemnego, z umiejętności podawania do wspólnej pracy dłoni wszystkim, wypływa moc wielka w chwilach trudnych.
Józef Piłsudski
Pyszne witaminki w przedszkolu
Jesień jest piękną i kolorową porą roku. Inspiruje do wykorzystywania swoich darów poprzez przyrządzanie różnych smakowitych przetworów oraz zachęca do wykonywania prac plastycznych . Właśnie w miesiącu październiku przedszkolaki realizowały na zajęciach blok tematyczny dotyczący warzyw i owoców oraz innych darów jesieni. Przynosiły do przedszkola rozmaite warzywa i owoce, o których zdobywały jak najwięcej informacji. Poznawały i uczyły się wierszy i piosenek na temat skarbów jesieni. Nawet same występowały w roli warzyw w piosence pt. „Urodziny marchewki”. Maluszki robiły sałatkę owocową z przyniesionych przez siebie owoców. Wszyscy mieli „soczyste” minki na widok tak smakowitych darów jesieni. Dzieci ochoczo zabrały się do pracy, kroiły i przyrządzały sałatkę przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Gdy sałatka była gotowa, wszyscy rozkoszowali się jej smakiem.
Mnóstwo radości przyniosło przedszkolakom wykonanie stworków z warzyw. Powstawały nie tylko śmieszne ludki, ale nawet samochody ! Była to dla nich frajda i pouczająca zabawa. Maluszki dowiedziały się jak ważne jest spożywanie warzyw i owoców dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia.
Tekst: Marzena Bartusik
PASOWANIE NA UCZNIA
„Mądrość jest nieskończona; im bardziej się w nią zagłębiasz, tym bardziej jej potrzebujesz.” - L. Tołstoj
Dnia 19 października 2015 roku w Szkole Podstawowej w Niedźwiadzie Dolnej odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas I a i I b wraz z wychowawczyniami panią Agnieszką Kucab i panią Agnieszką Pociask. Na uroczystość pasowania przybyli zaproszeni goście: pan burmistrz Bolesław Bujak, ks. Marian Baran, Stanisław Wrona, Genowefa Ciosek, Jan Ździebko, Piotr Raś oraz nauczyciele klas 0 i I-III. Licznie przybyli również rodzice dzieci.
Uroczystość pasowania uczniów klas I rozpoczęła się wystąpieniem pani dyrektor Wioletty Czemarnik, która powitała wszystkich zebranych.
Zaskoczenie wśród publiczności wywołało niespodziewane, uroczyste wejście pierwszoklasistów na salę gimnastyczną. Wzbudziło to ogromny entuzjazm i brawa. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Dzieci zachwyciły wszystkich swoim wyglądem, prezentując się gościom w biało – czarnych strojach i biretach.
Po programie artystycznym pani dyrektor uroczyście pasowała uczniów, którzy ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(…)”. Na dowód tych słów pierwszoklasiści złożyli pod tekstem ślubowania pieczęć w postaci odbicia swojego palca.
Ks. Marian Baran udzielił dzieciom błogosławieństwa. Na zakończenie pani dyrektor oraz goście życzyli uczniom sukcesów oraz wytrwałości w zdobywaniu wiedzy. Dzieci otrzymały wiele upominków, a po części oficjalnej czekał na nie poczęstunek.
Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy pomogli w zorganizowaniu tej uroczystości oraz pani Bogusławie Pomaraniec za wykonanie zdjęć.
Tekst: Agnieszka Pociask, Agnieszka Kucab
Zdjęcia: Bogusława Pomaraniec, Ernest Radoń