Nawigacja
Ostatnie artykuły
· XVIII KONKURS WIEDZY...
· Zdrowe odżywianie
· Zdrowe odżywianie ...
· NIE DLA ALKOHOLU
Aktualnie online
· Użytkowników online: 0
· Łącznie użytkowników: 540
· Najnowszy użytkownik: bernatmagdalena
Gmina Ropczyce
Szkoła w ruchu
Kuratorium Oświaty
Zespół Szkół w Niedźwiadzie Górnej
Zespół Szkół w Łączkach Kucharskich
Logowanie
Sukces w ogólnopolskim konkursie informatycznym
Po pierwszym etapie XIX Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Mikroprofesor”, który odbył się 17 stycznia 2017 roku,
Kamil Mazur z klasy 2 gimnazjum, zdobył 8 punktów na 10 możliwych
i tym samym znalazł się w gronie pięciu najlepszych gimnazjalistów z całej Polski biorących udział w konkursie.
Na wyróżnienie zasługuje również wynik:
Mateusza Darłaka z klasy 1GIM który zdobył 5 punktów w tak trudnym konkursie;
W konkursie bierze obecnie udział 615 uczniów z całej Polski.
Pierwszy etap konkursu składa się z 4 testów wiedzy; 1- będzie liczył 10 pytań, 2 – 20 pytań, 3 – 40 pytań, 4 – 80 pytań, z zakresu informatyki, multimediów i poligrafii. Każdy grupa pytań jest udostępniona przez jeden dzień.
Każdy z zarejestrowanych uczniów chcąc wziąć udział w drugim etapie konkursu powinien przygotować film instruktażowy z elementami animacji 3D wykonanej samodzielnie, na jeden z zaproponowanych tematów:
- Ogniwa fotowoltaiczne – domowa elektrownia
- Alternatywne źródła energii, czyli czym zastąpić węgiel
- Elektrownia wiatrowa – stara, nowa technologia XXI wieku
Szczegółowe wyniki na stronie: http://www.mikroprofesor.pl/lista.php
Gratulujemy laureatom osiągnięcia tak wysokich wyników i życzymy dalszych sukcesów.
Uczniów do konkursu przygotowywał: Krzysztof Kliś,
Przedszkolaki dokarmiają ptaki
Śnieg zasypał pola, lasy.
Dokąd lecą głodne ptaki?
Kto je karmi po zamieci?
Kto?
Wiadomo- dzieci!
Jak co roku podczas zimy prowadzimy w przedszkolu akcję dokarmiania ptaków. Nasze maluszki już wiedzą, co ptaki powinny jeść i chętnie przynosiły do przedszkola pokarm dla skrzydlatych przyjaciół. Podczas dokarmiania ptaków przedszkolaki zbliżają się do nich, pobudzają swoje zainteresowania i uwrażliwiają się na przyrodę, a także uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych warunków podczas zimy. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności. Dzieci codziennie z okien przedszkola z radością obserwują sikorki, wróble i inne ptaki, które zjadają w karmniku pozostawione przez nie zimowe smakołyki.
Tekst: Magdalena Drygaś
Zabawa Choinkowa 2017
7 stycznia 2017r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Zabawę prowadziła grupa eventowa „Alternatywa” z Mielca. Uczniowie tańczyli, uczestniczyli w zabawach. Najmłodsi specjalnie na tę okazję założyli stroje karnawałowe. Przebrania były przeróżne, wszystkie kolorowe i piękne. Wśród dziewczynek najpopularniejszy był strój Elsy, a wśród chłopców Spiderman. Wraz z dziećmi bawiło się również grono pedagogiczne. Następne grupy czyli klasy 4-6 SP i klasy Gimnazjum bawiły się w późniejszych godzinach.
ORSZAK TRZECH KRÓLI 2017
Mimo 12-stopniowego mrozu również w tym roku uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w Orszaku Trzech Króli w Wielopolu Skrzyńskim. Mateusz Jodłowski, Przemysław Przypek i Karol Wośko w zielonych strojach nieśli kadzidło króla Azji. Arkadiusz Bieszczad, Kacper Cabaj, Mateusz Ozga i Dawid Walczyk nieśli chorągwie
w czerwonym kolorze. Na czele orszaku europejskiego wędrowała grupa kolędnicza z naszej szkoły. Tym razem w składzie: Filip Kozioł, Patryk Staroń, Kamil Mazur i Sylwester Bieszczad. Praca naszej uczennicy Klaudii Darłak została wyróżniona w konkursie na gwiazdę betlejemską. Jej twórczyni z siostrą Andżeliką i koleżanką Anną Mucha niosły gwiazdę na czele orszaku europejskiego. W orszaku uczestniczyli także inni uczniowie i ich rodzice.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu do orszaku.
Tekst: Wiesława Miąso
Finał w Kuratoryjnym Konkursie Informatycznym
Olbrzymi sukces w tegorocznej edycjii Podkarpackiego Konkursu Informatyczego dla uczniów gimnazjów Karol Wośko awnasował do finału do grona 60 najlepszych informatyków z całego podkarpacia. Karol już 23 lutego zmierzy się z najlepszymi informatykami w wielkim finale w Mielcu.
Warto podkreślić, iż w tegorocznej edycji brało udział ponad 700 najlepszych informatyków wybranych ze wszystkich gimnazjum województwa podkarpackiego.
Również na wyróżnienie zasługują wyniki naszych pozostałych półfinalistów którym do finału zabrakło czasami tylko jednego lub tylko pół punktu:
1. Wośko Karol z klasy 3GIM; 22,54 pkt
2. Swiętoń Albert z klasy 2GIM; 18,30 pkt
3. Świętoń Tomasz z klasy 1GIM; 17,88 pkt
4. Kulig Magdalena z klasy 2GIM; 17,85 pkt
5. Mazur Kamil z klasy 3GIM; 12,81 pkt
6. Darłak Mateusz z klasy 1GIM; 11 pkt
7. Dziedzic Bartłomiej z klasy 1GIM; 9 pkt7.
Laureatom gratulujemy sukcesu.
Lista osób zakwalifikowanych do finału etapu konkursu
Do finału awansowali tylko ci którzy uzyskali 19 punktów lub więcje na 30 możliwych do zdobycia.
Konkurs odbywał się drogą elektroniczną na platformie moodle organizatora.
GRUPA KOLĘDNICZA Z NIEDŹWIADY W TELEWIZJI
Chłopcy z klasy III gimnazjum Arkadiusz Bieszczad, Filip Kozioł, Przemysław Przypek, Patryk Staroń i Dawid Walczyk od kilku lat z okazji świąt Bożego Narodzenia tworzą grupę kolędniczą. Tak było również w tym roku. Jako „kolędnicy” byli częścią przedstawienia jasełkowego przygotowywanego w szkole. Ponadto przed świętami w okresie adwentu uczestniczyli w nagraniu TV Rzeszów, gdzie przedstawili tradycję związaną z kolędowaniem.
Materiał przygotowany przez dziennikarzy rzeszowskich spodobał się w Warszawie i nasi kolędnicy zostali zaproszeni do uczestnictwa na żywo w TV Info w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Wejścia były emitowanie po godzinie 11 i 13. Było to ciekawe doświadczenie, a chłopcy mimo obaw, czy podołają temu wyzwaniu, zaprezentowali się znakomicie.
Tekst: Wiesława Miąso
WIGILIA SZKOLNA 2016
„BOŻE NARODZENIE JEST W NAS”
Te piękne słowa, widniejące na dekoracji świątecznej, były mottem naszej uroczystej Wigilii szkolnej. Ta wspaniała tradycja, której pomysłodawcą był ksiądz proboszcz parafii Łączki Kucharskie Marian Baran, była zorganizowana po raz drugi w Zespole Szkół w Niedźwiadzie Dolnej.
Jest ona jeszcze bardziej wspaniała, bo w przygotowania włączyła się cała społeczność szkolna na czele z panią Dyrektor Wiolettą Czemarnik, nauczycielami i pracownikami szkoły. Wigilia nie odbyłaby się, gdyby nie nasi cudowni rodzice, którzy tak bardzo licznie i z tak ogromnym zaangażowaniem pomagali przy organizacji święta. To dzięki nim mogliśmy degustować przepyszne potrawy wigilijne i te słodkości, którym chyba nikt nie mógł się oprzeć. Wszystkim rodzicom składamy serdeczne podziękowania za tak dużą pomoc.
Żeby móc uczestniczyć w uroczystej Wigilii, należało przygotować miejsce czyli naszą salę gimnastyczną. W jej ubieranie włączyli się wszyscy uczniowie, od tych całkiem najmłodszych, aż po tych najstarszych gimnazjalistów, przystrajając gałązki choinek przepięknymi ozdobami świątecznymi. Można było je zaobserwować w dekoracji sali podczas wspólnego świętowania.
W bożonarodzeniowy nastrój wprowadził nas chór szkolny, który zaprezentował się ze świątecznym repertuarem kolęd i pastorałek, a następnie wdzięczny śpiew maluszków z klasy O „b”, które wystąpiły z bożonarodzeniową pastorałką. Znane i piękne tradycje Bożego Narodzenia mogliśmy obejrzeć w montażu słowno – muzycznym przygotowanym przez klasę III gimnazjum wraz z wychowawczynią panią Wiesławą Miąso. Przedstawienie wzbogacała przepiękna dekoracja, której głównym wykonawcą była pani Dorota Wośko, a w jej wykonaniu pomagali pan Jacek Kurnyta, pan Wiesław Miąso i pan Konrad Szpara. Uczniowie klasy III gimnazjum przepięknie wczuli się w rolę i oddali moment Narodzenia się Pana Jezusa. Teksty i pastorałki pojawiające się w Jasełkach wszystkich widzów przeniosły do Betlejem, do stajenki i żłóbka maleńkiego Jezusa. W przygotowanie widowiska włączyli się również rodzice klasy III gimnazjum fundując część dekoracji oraz piekąc przepyszne pierniczki. Ozdobnie zapakowane pierniczki wraz z życzeniami otrzymali wszyscy uczestnicy Wigilii.
Boże Narodzenie to nie tylko kolędy i tradycje, to przede wszystkim błogosławieństwo Boże i wspólna modlitwa, u nas celebrowana przez księdza Proboszcza Mariana Barana, któremu również składamy serdeczne podziękowania za przybycie i wspólne świętowanie. Nie zapomnieliśmy także o światełku betlejemskim, które zostało przekazane przez harcerzy na ręce pani Dyrektor, a później towarzyszyło nam na świątecznym stole. Wspólne łamanie się Opłatkiem, składanie życzeń oraz przepiękne kolędowanie całej społeczności szkolnej sprawiło, że wszyscy tak naprawdę poczuliśmy święta Bożego Narodzenia.
ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ!!!
Tekst: Liliana Zielińska
Zdjęcia: Sylwia Białorucka, Ewelina Przypek, Iwona Wiater
Szopka Bożonarodzeniowa - Dzieło Przedszkolaków
Z okazji świąt Bożego Narodzenia dzieci z przedszkola unijnego własnoręcznie wykonały Szopkę Bożonarodzeniową. Wspólnymi siłami przygotowały figurki i skleiły z drewnianych palików szopkę. Pracy towarzyszyła świąteczna atmosfera i wspaniała zabawa. Cała grupa ochoczo śpiewała kolędy i włączyła się w przygotowanie wigilii szkolnej.
Tekst: Renata Przydział
STYPENDIA DLA UCZNIÓW SZCZEGÓLNIE UZDOLNIONYCH
Uczenica naszej szkoły Alicja Chodak z klasy 2 GIM, otrzymała stypendium Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w ramach projektu wspierania edukacji uczniów szczególnie uzdolnionych w dziedzinie nauk przyrodniczych, matematycznych, informatycznych i jeżyków obcych.
Warunki otrzymania stypendium dla uczniów były następujące:
- średnia ocen z wszystkich przedmiotów nie niższa niż 5,0
- średnia ocen z trzech wybranych przedmiotów matematyka, informatyka, biologia , chemia nie niższa niż 5,0
- szczególne osiągnięcia naukowe np. uzyskanie tytułu laureata lub finalisty w olimpiadach, konkursach lub turniejach wysokiego szczebla
Obecnie Alicja będzie realizować Indywidualne Programy Edukacyjne, opracowane specjalnie dla niej wspólnie z nauczycielami – opiekunami dydaktycznymi.