Nawigacja
Ostatnie artykuły
· XVIII KONKURS WIEDZY...
· Zdrowe odżywianie
· Zdrowe odżywianie ...
· NIE DLA ALKOHOLU
Aktualnie online
· Użytkowników online: 0
· Łącznie użytkowników: 540
· Najnowszy użytkownik: bernatmagdalena
Gmina Ropczyce
Szkoła w ruchu
Kuratorium Oświaty
Zespół Szkół w Niedźwiadzie Górnej
Zespół Szkół w Łączkach Kucharskich
Logowanie
Spotkanie z Policją
Spotkanie przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji z Ropczyc z uczniami Zespołu Szkół w Niedźwiadzie Dolnej
Spotkania zostały podzielone na dwa bloki. Pierwsze spotkanie odbyło się 18 września 2013r., a poprowadziła je p. mł. asp. Dominika Parus. Uczestniczyli w nim uczniowie klas „O” oraz I – III Szkoły Podstawowej. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantką o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym zachowaniu się w stosunku do zwierząt, zwłaszcza psów oraz zachowaniu się w stosunku do nieznajomych osób. Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się. W nagrodę za aktywny udział uczniowie otrzymali upominki – „odblaski”.
Drugie spotkanie przeznaczone było dla uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej oraz I – III Gimnazjum. Odbyło się ono w dniu 2 października 2013r. Spotkanie poprowadziła p. st. asp. Anna Malinowska. Tematem pogadanki było również bezpieczeństwo, jak i odpowiedzialność karna nieletnich, agresja i przemoc wobec rówieśników oraz zasady zachowania się obowiązujące w szkole i poza nią. Pani Malinowska poruszyła także temat tzw. cyberprzemocy i skutków, jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się, jakie mają prawa i obowiązki w świetle prawa, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność karną oraz postawy powinni przyjmować uczniowie, gdy są namawiani do czynu zabronionego przez prawo. Prowadząca pogadankę uświadomiła uczniom, że mają prawo czuć się bezpiecznie w domu, w szkole i na ulicy. Na co dzień mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane.
Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do Pań Policjantek. Po spotkaniu uczniowie w grupkach długo rozmawiali jeszcze na wyżej wymienione tematy.
Fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistę w dużym stopniu przyczyniły się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych wśród uczniów oraz, mamy nadzieję, że pozytywnie wpłynie na ich zachowanie w szkole i poza nią.
Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach Programu Profilaktycznego i Wychowawczego naszej szkoły.
Wojewódzki Finał Indywidualnych Biegów Przełajowych
W dniu 17 października 2013r. w Kolbuszowej odbyły się Mistrzostwa Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Zawody rozegrano w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady i Licealiady. Po eliminacjach gminnych i powiatowych w biegach finałowych wystartowało blisko 1000 uczniów ze szkół całego województwa podkarpackiego. Nie zabrakło równiez reprezentantów naszej szkoły, a byli to Katarzyna Królikowska, która na dystansie 500 m na 100 uczestniczek zajęła 4 miejsce, Bartłomiej Kośkiewicz, Dawid Dziedzic, Paweł Staroń, którzy na dystansie 500 m na 90 uczestników zajęli odpowiednio miejsca 6, 30 i 64, a Bogdan Depowski w biegu na dystansie 1500 m na niemalże 100 uczestników zajął miejsce 56.
Naszym uczniom serdecznie gratulujemy powyższych sukcesów.
FINAŁ WOJEWÓDZKIEJ GIMNAZJADY LEKKOATLETYCZNEJ
W dniu 2 pażdziernika 2013r. w Rzeszowie odbyły się Mistrzostwa Szkolnego Związku Sportowego w lekkiej atletyce rozegrane w ramach wojewódzkiej Gimnazjady Lekkoatletycznej, w której wzięło udział blisko 800 uczniów z całego województwa. Naszą Szkołę w pchnięciu kulą reprezentował Dominik Brandys. W konkurencji tej uczestniczyło 41 zawodników.
Dominik Brandys zajął 5 miejsce uzyskują odległość 11.12 m. Był to świetny wynik biorąc pod uwagę, że do trzeciego miejsca na podium zabrakło tylko 9 centymetrów. Jest to niewątpliwy sukces naszego ucznia, któremu serdecznie gratulujemy.
Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu.
Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu
Dnia 10 października pięć uczennic z klasy III gimnazjum wraz z panią wychowawczynią W. Miąso udało się do Zespołu Szkół Agro - Technicznych w Ropczycach. Razem z gimnazjalistami z innych szkół obchodziliśmy Dzień Wegetarianizmu.
Na początku z wielkim zainteresowaniem oglądnęłyśmy pokaz slajdów przygotowany przez uczennice goszczące nas w swojej szkole. Następnie pani dietetyk opowiedziała nam o wegetarianizmie i jego rodzajach oraz zapoznaliśmy się z piramidą zdrowego żywienia. Chcąc być zdrowym, należy jeść dziennie 5 posiłków, bogatych w różnego rodzaju produkty. Nie należy zapominać też o codziennej aktywności fizycznej. Po zakończeniu pokazu, każdy mógł sprawdzić swój wskaźnik BMI. W ten sposób dowiedziałyśmy się, czy nasza waga jest prawidłowa. Na koniec wszyscy mogli degustować wegetariańskie specjały przygotowane przez kucharzy uczących się w Zespole Szkół Agro - Technicznych w Ropczycach. Szczególnie pyszne były pierogi.
Patrycja Brandys i Katarzyna Owczarska
Dzień Edukacji Narodowej
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE
14 października to powszechnie obchodzony Dzień Edukacji Narodowej, dlatego i w naszej szkole obchodziliśmy święto naszych nauczycieli i wszystkich pracowników. W tym dniu od rana w szkole panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie byli grzeczni i zdyscyplinowani, co było dla nas nauczycieli największym prezentem. Mocy serdecznych życzeń i kwiatom nie było końca….
Z tej okazji Samorząd Uczniowski oraz inni uczniowie gimnazjum wraz z panią Joanną Wojnarowską i panią Lilianą Zielińską przygotował dla wszystkich nauczycieli i pracowników naszej szkoły ciekawy montaż słowny, któremu przyświecało hasło „Nauka jest jak morze. Im więcej pijesz, tym bardziej jej pragniesz”. W tych kilku słowach uczniowie pragnęli złożyć garść płynących z serca życzeń wszystkim tym, którzy obchodzili swoje święto. Nie zapomnieliśmy również o tych, których dziś już nie ma wśród nas.
Życzenia dla wszystkich przygotował również chór szkolny, pod batutą pana Stanisława Wośko, który zaśpiewał przepiękne utwory skierowane do wszystkich pracowników naszej szkoły.
Dziękując za serce, wyrozumiałość, cierpliwość i poświecony czas wszystkim uczniom na ręce Pani Dyrektor Wioletty Czemarnik przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli symboliczną wiązankę kwiatów życząc wszelkiej pomyślności.
Za osiągnięcia dydaktyczne i odpowiedzialne budowanie procesu wychowawczego oraz zaangażowanie w pracy Nagrodę Dyrektora Zespołu Szkół w Niedźwiadzie Dolnej w roku szkolnym 2013/2014 otrzymali następujący nauczyciele:
- pani Barbara Jabłońska
- pani Gabriela Król
- pani Genowefa Mądro
- pani Marta Szpara.
Natomiast wśród pracowników niepedagogicznych Nagrody Dyrektora otrzymali:
- pani Sylwia Białorucka
- pan Wiesław Miąso.
Tym miłym akcentem zakończyliśmy obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole.
Wycieczka do Trzebuski-Turzy
Dnia 1 października uczniowie klas gimnazjalnych i klasy szóstej naszej szkoły udali się na wycieczkę do Trzebuski - Turzy oraz do kina "Helios" w Rzeszowie. Pierwszym etapem wycieczki był obóz NKWD w Trzebusce - Turzy. Przewodnik ciekawie opowiedział o losach i okrutnym traktowaniu więźniów. Trzebuska - Turza nazywana jest "Małym Katyniem", ponieważ w lasach zostali zamordowani więźniowie podobnie jak w Katyniu. Wszyscy z uwagą słuchali histroii obozu. Dużym zaskoczeniem był fakt, że tylko 3 ofiary obozu zostały zidentyfikowane. To osoby pochodzące z Ropczyc. Będąc przy symbolicznym nagrobku pomordowanych, zapaliliśmy znicze oraz pomodliliśmy się.
Uważamy, że warto znać i pamiętać historię swojego regionu.
Drugim punktem wycieczki był seans filmowy w kinie "Helios" w Rzeszowie. Obejrzeliśmy film pt. "Sierpniowe niebo - 63 dni chwały" opowiadający o powstaniu warszawskim. Poruszyły nas losy grupy ludzi, którym przyszło wówczas żyć. Podobała nam się zwłaszcza ścieżka dźwiękowa i obsada aktorska.
Po filmie udaliśmy się do McDonald'a, żeby coś przekąsić. W znakomitych nastrojach wróciliśmy do domu.
Wszyscy zgodnie uznaliśmy wycieczkę za bardzo udaną.
Patrycja Barwińska i Weronika Marciniec z klasy IIIG
Zakończenie roku szkolnego 2012/2013
Dziennik Elektroniczny
Został uruchomiony dostęp dla uczniów i rodziców do dziennika elektronicznego. Hasła oraz loginy dla rodziców i uczniów którzy się logowali w roku poprzednim, nie uległy zmianie. Pozostałym rodzicom dane do logowania przekażą wychowawcy danej klasy na najbliższym zebraniu.
W razie problemów w każdy piątek od godz 15:00 w szkole w pracownii informatycznej można uzyskać szczegółowe informacje oraz pomoc.