Nawigacja
Ostatnie artykuły
· XVIII KONKURS WIEDZY...
· Zdrowe odżywianie
· Zdrowe odżywianie �...
· NIE DLA ALKOHOLU
Aktualnie online
· Użytkowników online: 0
· Łącznie użytkowników: 540
· Najnowszy użytkownik: bernatmagdalena
Gmina Ropczyce
Szkoła w ruchu
Kuratorium Oświaty
Zespół Szkół w Niedźwiadzie Górnej
Zespół Szkół w Łączkach Kucharskich
Logowanie
KONKURS MATEMATYCZNY
8 lutego 2016r. rozstrzygnięty został szkolny konkurs matematyczny "Liga zadaniowa". W konkursie wzięło udział 6 uczniów klasy VI i 11 uczniów z klasy IG. Uczestnicy konkursu przez 10 tygodni rozwiązywali zadania otwarte z matematyki, w każdym tygodniu otrzymując do rozwiązania jedno zadanie konkursowe. Po upływie dziesięciu tygodni spośród wszystkich uczniów, którzy wytrwale rozwiązywali zadania wyłoniono zwycięzców.
I miejsce zajęli Katrzyna Zdziebko z klasy IG i Norbert Jodłowski z klasy VI.
II miejsce zajął Mateusz Darłak z klasy VI.
III miejsce zajęły Alicja Chodak i Kinga Szostak z klasy IG oraz Sylwia Darłak z klasy VI.
Nagrodzeni uczniowie z rąk pani Dyrektor otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne nagrody rzeczowe.
Gratulujemy!!!
Baśnie Dalekiego Wschodu
4 lutego dzieci z klas: 0a oraz 1a i 1b pojechały do Domu Kultury „Mors” w Dębicy na przedstawienie pt. „Baśnie Dalekiego Wschodu”, wystawianym przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Spektakl przedstawił dzieciom niezwykły świat, przybliżył kulturę orientu oraz panujące tam zwyczaje. Głównym bohaterem był jeden z najbardziej znanych i lubianych podróżników Dalekiego Wschodu – żeglarz Sindbad, który poprzez swoją postawę może stać się wzorem do naśladowania dla każdego młodego człowieka, a swoim postępowaniem udowadnia, że w życiu warto kierować się prawdą, uczciwością i dobrem. Widzowie wraz z aktorami mogli wspólnie rozwiązywać zagadki. Mało tego - bez pomocy dzieci i ich okrzyków: „Sezamie, otwórz się!” - nie otworzyłoby się wejście do jaskini skarbów. Oprócz ciekawej fabuły uwagę widzów przykuwały piękne, orientalne kostiumy i barwna scenografia. Dzieci bardzo żywo reagowały na piosenki z charakterystycznymi dźwiękami Dalekiego Wschodu. Odbiór sztuki teatralnej przez dzieci nie jest łatwy, ale prezentowanie jej właśnie w taki sposób, pozwala na zainteresowanie uczniów tą formą sceniczną, kształtuje w nich nawyk odpowiedniego zachowywania się w miejscach publicznych oraz pozwala na wielozmysłowe obcowanie z kulturą.
Tekst i zdjęcia: Agieszka Kucab, Agnieszka Pociask
SPOTKANIE Z RODZICAMI
29 stycznia 2016 roku w piątek nastąpiło podsumowanie ciężkiej, półrocznej pracy naszych uczniów. SPOTKANIE WYWIADOWCZE Z RODZICAMI.
Co to będzie? Co to będzie? W głowach naszych uczniów tym dniu przewijało się zapewne takie pytanie.
Przybyli licznie rodzice mogli posłuchać podsumowania osiągnięć swoich dzieci. Wysłuchali koncertu chóru szkolnego, który zaprezentował się z przepięknym Bożonarodzeniowym repertuarem. Mieli również możliwość oglądnąć przedstawienie jasełkowe, które przygotowały dla nas najmłodsi uczniowie klas Ia, Ib oraz IIb.
Po części artystycznej pani Dyrektor Wioletta Czemarnik przedstawiła sukcesy uczniów z dziedziny wiedzy przedmiotowej, plastyki, muzyki oraz liczne osiągnięcia sportowe, których w naszej szkole jest chyba najwięcej. Opowiedziała również o aktywnym życiu Zespołu Szkół w Niedźwiadzie Dolnej. Ukoronowaniem tej części spotkania było wręczenie dyplomów gratulacyjnych, rodzicom tych dzieci, które osiągnęły średnią ocen z przedmiotów 4,75 i wyższą oraz otrzymały bardzo dobrą i wzorową ocenę z zachowania. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania i gratulacje wszystkim rodzicom i nagrodzonym uczniom.
Wyróżnieni uczniowie to:
Kl. IV SP: Gabriela Lubelczyk, Aleksandra Kurnyta , Amelia Tatara, Katarzyna Strzałka, Magdalena Januszewska, Hubert Kośkiewicz.
Kl. V SP: Karolina Szostak, Mikołaj Wójcik, Amelia Jodłowska, Mikołaj Romanik.
Kl. VI SP: Agnieszka Chodak.
Kl. IG: Alicja Chodak, Kinga Szostak, Albert Świętoń, Katarzyna Zdziebko.
Kl. IIG: Mateusz Jodłowski.
Tekst: Liliana Zielińska
Zdjęcia: Sylwia Białorucka
Zabawa karnawałowa
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są zabawy karnawałowe.
W naszej szkole w sobotę 30 stycznia również odbyła się zabawa karnawałowa, podzielona na dwie grupy wiekowe. W pierwszej wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy 0 – II, a w drugiej klasy III – VI. W zabawie uczestniczyły również wychowawczynie klas i rodzice.
Tego dnia już od rana w szkole pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci z młodszej grupy wiekowej, przebrane były za bohaterów z bajek, można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, strażaków, Spidermanów. Nie sposób zliczyć i wymienić wszystkie postacie. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno, ale nie tylko ich, gdyż największą atrakcją tegorocznego balu były przebrania pań nauczycielek. Ich stroje wzbudziły duże zainteresowanie i podziw ze strony dzieci i rodziców. Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzirejów z Agencji Eventowej ALTERNATYWA z Mielca. Rodzice przygotowali dla swoich pociech przeróżne pyszności, które w czasie przerwy zostały chętnie pałaszowane. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami i rodzicami w zabawach i tańcach prowadzonych przez wodzirejów.
Wszystkim dopisywały humory, a uśmiech nie schodził z twarzy nikomu. W tym dniu Kółko Teatralne „Wykrzyknik” pod kierownictwem pani Marty Szpary, wystąpiło z pouczającym przedstawieniem pt. ”Planeta Nadziei”. Wszyscy zgromadzeni na sali z zainteresowaniem oglądali, jak nie dać się nałogom i dopalaczom. Czas wspaniałej zabawy minął bardzo szybko i każdy z nas musiał wrócić do rzeczywistości. Kolejny karnawał i zabawa już za rok!
Tekst: Małgorzata Kosińska - Mucha
Zdjęcia: Sylwia Białorucka
Dzień Babci i Dziadka
Dnia 28 stycznia 2016 r. w naszej szkole odbyła się wielka uroczystość.
Dzień Babci i Dziadka to jedne z najpiękniejszych dni w roku.
W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są przez swoje wnuki szczególnymi dowodami miłości.
Babcie i Dziadkowie najmłodszych uczniów naszej szkoły licznie przybyli, aby wspólnie świętować, podziwiając występy ukochanych wnucząt. Swoją obecnością zaszczycili nas również zaproszeni goście: ks. Marian Baran, Pani Genowefa Ciosek, Pan Jan Ździebko oraz Pan Piotr Raś. Pani Dyrektor Wioletta Czemarnik uroczyście wszystkich powitała oraz serdecznie zaprosiła do obejrzenia występów naszych małych artystów, którzy już od długiego czasu z radością, pod czujnym okiem wychowawczyń przygotowywali się na ten wyjątkowy dzień.
Uroczystość rozpoczęła się od występu chóru szkolnego, który zaprezentował krótki koncert kolęd. W odświętny i radosny nastrój wprowadziły wszystkich przedszkolaki, śpiewając wesołe piosenki. Klasa 0a wystąpiła z tańcem i piosenką. Dzieci z klasy 0b pięknie recytowały i śpiewały. Uczniowie klasy IIa zaprezentowali efektowny taniec. Wspaniałymi aktorami okazali się uczniowie z kl. III, którzy przedstawili dowcipny skecz. Część artystyczną uroczystości zakończyło wystawienie Jasełek, które zostały przygotowane przez klasy: Ia, Ib oraz IIb.
Program artystyczny zapewnił przybyłych gości o tym, że ich wnuczęta posiadają zdolności muzyczne, taneczne oraz aktorskie. Zaproszeni goście bardzo chętnie zabierali głos, pragnąc wyrazić słowa uznania i podziękowania dla uczniów i nauczycieli za pamięć o kultywowaniu „Dnia Babci i Dziadka”. Na koniec obdarowali naszych małych artystów cukierkami. Słodycze dla dzieci przekazał również, mimo że nie mógł osobiście przybyć na uroczystość, Pan Stanisław Wrona. W drugiej części uroczystości wszyscy goście miło spędzali czas na rozmowach przy poczęstunku, przygotowanym przez rodziców.
Ogólnopolski Konkurs Informatyczny
OGÓLNOPOLSKI KONKURS INFORMATYCZNY „MIKROPROFESOR”
Po drugim etapie XIII Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Mikroprofesor”, uczniowie naszej szkoły nadal są w czołówce, jeśli chodzi o uczniów gimnaazjum są to:
- Ciołek Natalia 19 pkt klasa 1GI miejsce 152 jest zarazem 13 w Polsce z uczniów gimnazjum;
- Tomasz Świętoń 17pkt klasa 6 miejsce 172 jest 17 w Polsce z uczniów gimnazjum;
- Kośkiewicz Damian 17 pkt klasa 3GI miejsce 174 jest 18 w Polsce z uczniów gimnazjum;
W konkursie bierze obecnie udział 626 uczniów z całej Polski.
Wyniki: http://www.mikroprofesor.pl/lista.php
Strona konkursu: http://www.mikroprofesor.pl/info/
Koncert kolęd i pastorałek
Śpiew wyzwala ludzkie serca. Pozwala oczyścić umysł. Nasz chór szkolny również postanowił zasmakować tej magii. Przez niespełna trzy tygodnie spotykaliśmy się, we wspólnym gronie, by wzbić się na wyżyny perfekcji. By przygotować się na występ, który z dnia na dzień coraz bardziej „grzązł” w naszych myślach.
24 stycznia 2016 roku przybyłyśmy do Domu Kultury w Niedźwiadzie Górnej, na to długo wyczekiwane wydarzenie, jakim miał być Koncert kolęd i pastorałek. Zestresowane, ale pełne nadziei uczennice naszej szkoły oczekiwały tej jednej osoby, która miała poprowadzić nas na szczyt góry (nawet jeśli miał to być tylko pagórek), na którym mogłybyśmy cieszyć się z udanego wieczoru. Przybycie pana Stanisława Wośko nagrodziłyśmy gromkimi brawami, szczęśliwe, iż wszystko zmierza ku dobremu.
Po otrzymaniu naszych unikatowych uniformów udałyśmy się za scenę. Tam, niczym hollywoodzkie aktorki, w zgiełku i pośpiechu, szykowałyśmy się na nasz występ. Jedne z nas uporczywie powtarzały tekst, inne uwieczniły ten wieczór na mnóstwie zdjęć, a kolejne w skupieniu obserwowały panujący wokół harmider. Widziałam jak kąciki ich ust unoszą się nieśmiało ku górze. Po opuszczeniu garderoby udałyśmy się na przepełnioną ludźmi salę.
Po kilku minutach wszystkie światła zgasły, szepty i rozmowy ucichły, a my nerwowo spoglądałyśmy na siebie nawzajem. Po przywitaniu gości rozpoczęły się występy. Wszyscy szczególną uwagę zwróciliśmy na występ księdza katechety Sebastiana Knurka. Ten głos i utwory z pewnością na długo pozostaną w naszych wspomnieniach.
Kiedy występy trwały, a wszyscy obecni bawili się wyśmienicie, my szeptałyśmy sobie nawzajem rady, tworząc głuchy telefon. Część zręcznie i starannie ukrywała swoje zdenerwowanie, a cała reszta co rusz pytała o kolejną linijkę tekstu.
W końcu i my, biorąc głęboki oddech, wkroczyłyśmy w zupełnie inny świat. Stając pośrodku sceny, nie potrafiłyśmy ujrzeć niczego prócz oślepiających świateł. Śpiew wyzwala ludzkie serca. Wydobywszy z siebie pierwszy dźwięk, kompletnie zapomniałyśmy o tremie i stresie. Wystarczy znaleźć powód, by śpiewać. Najbardziej liczyło się dla nas szczęście, jakim dzieliłyśmy się ze sobą i z wszystkimi obecnymi. Były momenty, w których „upuściłyśmy” melodię, lecz zaraz któraś z nas ją „podnosiła”.
Z czystymi i lekkimi sercami zeszłyśmy ze sceny, otrzymując słodki podarek. Mimo, iż nasz występ nie był perfekcyjny ,byłyśmy z siebie dumne. W tak bojowych nastrojach rozstałyśmy się, oczekując spotkania następnego dnia w murach szkoły.
Tekst: Milena Armata
Planetarium
W dniu 26 stycznia do naszej szkoły przyjechało mobilne planetarium. Przedszkolaki, uczniowie zerówki oraz klas 1-6 mieli okazję z bliska poznać wszechświat oraz dowiedzieć się …jak to wszystko jest zbudowane… Gdy tylko na wirtualnym niebie pojawiły się gwiazdy, dzieci przeniosły się w magiczny świat kosmosu. Leżąc wygodnie na miękkich poduszkach poznały podstawy astronomii- układ planet, ich budowę oraz temperaturę na nich panującą. Łatwiej było im zrozumieć, m.in. które gwiazdy tworzą Wielki Wóz oraz Mały Wóz, Wielką Niedźwiedzicę oraz Małą Niedźwiedzicę, jakie planety krążą wokół Słońca. Cały czas dało się słyszeć słowa zachwytu, gdy były prezentowane kolejne planety Układu Słonecznego. Oczywiście wszyscy chcieli również dotknąć poruszające się planety, nie mogąc uwierzyć, że mają je zaledwie na wyciągnięcie ręki. Dzieciom bardzo podobał się prezentowany pokaz oraz ochoczo zadawały pytania. Na koniec mogły odegrać krótki teatrzyk cieni wewnątrz planetarium, co było dodatkową atrakcją.
Było to bardzo ciekawe i pouczające przeżycie dla wszystkich uczestników, którzy w większości po raz pierwszy mieli okazję być w planetarium.
Tekst:Małgorzata Kot
OGÓLNOPOLSKI KONKURS INFORMATYCZNY MIKROPROFESOR
OGÓLNOPOLSKI KONKURS INFORMATYCZNY „MIKROPROFESOR”
Po pierwszym etapie XIII Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Mikroprofesor”, uczniowie naszej szkoły znaleźli się w czołówce, zdobywając tylko jeden punkt mniej od maksimum punktów, są to:
- Ciołek Natalia 9 pkt klasa 1GI miejsce 68;
- Kośkiewicz Damian 9 pkt klasa 3GImiejsce 69;
Na wyróżnienie zasługuje również wynik:
Katrzyny Kordek z klasy 1 GIM
Magdaleny Kulig z klasy 1GIM
Które zdobyły siedem punktów na dziesięć możliwych.
W konkursie bierze obecnie udział 596 uczniów z całej Polski.
Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego uczestnika, który otrzyma tytuł Mikroprofesora. W finale uczestnicy rozwiązywać będą zadania praktyczne, które swą tematyką będą obejmowały szeroki zakres zagadnień z informatyki i technologii informacyjnej oraz języka angielskiego dla informatyków:
- Systemy operacyjne (DOS, Windows, Linux, MacOS)
- Projektowanie stron internetowych
- Oprogramowanie biurowe
- Grafika i multimedia
- Sieci komputerowe
- Urządzenia komputerowe (w tym historia komputera)
- Język angielski dla informatyków
Pierwszy etap konkursu składa się z 4 testów wiedzy; 1- będzie liczył 10 pytań, 2 – 20 pytań, 3 – 40 pytań, 4 – 80 pytań, z zakresu informatyki, multimediów i poligrafii. Każdy grupa pytań jest udostępniona przez jeden dzień.
Każdy z zarejestrowanych uczniów chcąc wziąć udział w drugim etapie konkursu powinien przygotować ilustrowaną broszurę, który w przystępny sposób będzie opowiadała o strukturach parlamentarnych Unii Europejskiej z uwzględnieniem roli i funkcji najważniejszych organów ustawodawczych i wykonawczych.
Do finału zostanie zakwalifikowanych dziesięciu najlepszych uczestników konkursu wg. następującego klucza: - sześciu, którzy zajmą pierwsze miejsca w obrębie grup wojewódzkich i ogólnopolskiej, pozostałych trzech z najlepszymi wynikami niezależnie od grupy w której uczestniczyli, oraz jeden, najlepszy gimnazjalista LUB - jeśli w grupie dziewięciu najlepszych z miejsc pierwszych i pozostałych do finału przejdzie gimnazjalista, to dziesiąte miejsce w finale przeznaczono dla kolejnego uczestnika z najlepszym wynikiem niezależnie od typu szkoły oraz województwa.
Strona konkursu: http://www.mikroprofesor.pl/info/