Nawigacja
Ostatnie artykuły
· XVIII KONKURS WIEDZY...
· Zdrowe odżywianie
· Zdrowe odżywianie ...
· NIE DLA ALKOHOLU
Aktualnie online
· Użytkowników online: 0
· Łącznie użytkowników: 540
· Najnowszy użytkownik: bernatmagdalena
Gmina Ropczyce
Szkoła w ruchu
Kuratorium Oświaty
Zespół Szkół w Niedźwiadzie Górnej
Zespół Szkół w Łączkach Kucharskich
Logowanie
Dzień Edukacji Narodowej
„Zacną rzeczą jest uczyć się, jeszcze zacniejszą nauczać”.
W czwartek 13 października Pani dyrektor, nauczyciele, pracownicy i uczniowie zebrali się na sali gimnastycznej, aby świętować Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie składali podziękowania nauczycielom i wychowawcom za trud wkładany w nauczanie i wychowanie swoich podopiecznych. Podziękowania skierowane były również w stronę pracowników obsługi i administracji, bez których nasza szkoła nie funkcjonowałaby tak wspaniale.
Dzieci z klasy III a i II b wraz z wychowawczyniami Panią Moniką Daniec i Panią Agnieszką Baran przygotowały akademię pełną ciepłych wierszy i piosenek. Mali aktorzy w zabawnym przedstawieniu ukazali, jak ważną sprawą jest rzetelny i konsekwentny nauczyciel. W podziękowaniu za pracę rozdali wszystkim nauczycielom i pracownikom jabłuszka.
Po akademii Pani Dyrektor Wioletta Czemarnik przyznała Nagrody Dyrektora. Nagrodzeni nauczyciele to:
Pani Gabriela Król
Pani Barbara Wiktor
Pani Marzena Bartusik
Nagrodzeni pracownicy to:
Pani Sylwia Białorucka
Pani Dorota Wośko
Pani Irena Bieszczad
Na końcu uroczystości cała szkoła oklaskami i radosnymi okrzykami wdzięczności podziękowała Pani Dyrektor za pracę i działalność na rzecz naszej szkoły. Bardzo radosną informacją było otrzymanie przez Panią Wiolettę nagrody Ministra Edukacji Narodowej. Jesteśmy zaszczyceni, że to nasza Pani Dyrektor została tak wysoko doceniona, otrzymując tą jedną z najważniejszych nagród w pracy dydaktycznej.
Jak co roku w Domu Kultury w Ropczycach 14 października wręczane były Nagrody Burmistrza Ropczyc dla nauczycieli i pracowników, którzy w ostatnim czasie wykazali się wielkim zaangażowaniem i osiągnęli sukcesy w swoje pracy.
Z naszej szkoły Nagrodę Burmistrza otrzymali:
Pani Dyrektor Wioletta Czemarnik
Pani Wiesława Miąso
Pani Agnieszka Kucab
Gratulujemy!
Tekst: Agnieszka Baran
DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU
30 września w Przedszkolu Unijnym w Niedźwiadzie Dolnej odbyły się zajęcia tematyczne bezpośrednio związane z Dniem Chłopaka. Ten dzień obfitował w liczne zabawy, konkursy oraz tańce. Podczas zajęć wyraźnie dało się zauważyć integrację wśród dzieci, które po raz pierwszy zaczęły swoją ,,przygodę” z przedszkolem.
Tekst: Renata Przydział, Magdalena Bernat
Zdjęcia: Magdalena Bernat
Konkurs Plastyczny
Zachęcamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym
"Bajkowe Kukiełki"
Szczegóły konkursu w regulaminie.
"O dwóch takich co ukradli księżyc" - wyjazd klas trzecich do teatru
Klasy trzecie szkoły podstawowej 6 października wyruszyły do Rzeszowa do Teatru im. Wandy Siemaszkowej na spektakl pt. „O dwóch takich co ukradli księżyc”. Już w autobusie dopisywały nam humory tak, że śpiewaliśmy nawet po angielsku, czym bardzo ucieszyliśmy Panią Monikę Toton, która z nami jechała.
Na miejscu bardzo spodobał się nam budynek teatru, a gdy weszliśmy do środka, czuliśmy się jak dorośli i ważni goście. Każdy z nas dostał bilet i mogliśmy zająć swoje miejsca. Jeszcze przed rozpoczęciem spektaklu podziwialiśmy wnętrze teatru, światełka, scenę, wygodne fotele. Wszystko nam się podobało! Po trzecim dzwonku na scenie pokazał się mówiący księżyc, a zaraz potem pojawili się aktorzy. Przedstawienie było ciekawe, przeplatane wieloma piosenkami. Przepiękne stroje aktorów, ruch na scenie i efekty sprawiały, że oglądaliśmy cały spektakl z zapartym tchem. Aktorzy otrzymali od nas gromkie brawa. Na końcu próbowaliśmy odszukać na zdjęciach aktorów odgrywających główne role i zdziwiliśmy się, że Jacka i Placka grają dwie kobiety, a nie chłopcy.
Po opuszczeniu teatru udaliśmy się na rzeszowski Rynek, gdzie zobaczyliśmy Ratusz, zabytkową studnię oraz stare kamieniczki. Następnie przeszliśmy podziemiami na drugą stronę Rynku. W czasie wędrówki podziemną trasą mogliśmy oglądać stare herby Rzeszowa, zabytkowe narzędzia, zbroje rycerskie.
Powrót do Niedźwiady upłynął bardzo szybko, w głowach mieliśmy mnóstwo obrazów i przeżyć z całego dnia.
Tekst i zdjęcia: Monika Daniec
Pokaz cyrkowy
Pod koniec września (27.09.2016) w naszej szkole odbył się pokaz cyrkowy grupy „YOUTH”. Prowadzący zaprezentowali dzieciom akrobacje i sztuczki m.in. na rowerze, na jednym kole, z liną czy na drabinie. Były pokazy żonglerki i magii. W pokazach iluzji uczestniczyli sami uczniowie. Zabawnym punktem programu był występ clowna, który wystąpił w ogromnym stroju. Nie przeszkadzało mu to w gimnastyce i w zabawach z publicznością. Atrakcją bez wątpienia okazał się wąż, który został zaprezentowany przez treserkę. Chętne dzieci mogły go dotknąć. Przez cały występ panowała radosna atmosfera, o którą zadbał komik rozśmieszając i bawiąc publiczność.
DZIEŃ WEGETARIANIZMU W ZS AGROTECHNICZNYCH W ROPCZYCACH
Już po raz kolejny przyjęliśmy zaproszenie na „Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu” organizowany przez ZS Agrotechnicznych w Ropczycach. Impreza miała charakter międzyszkolny i w związku z tym uczestniczyli w niej uczniowie wielu gimnazjów z powiatu ropczycko – sędziszowskiego, w tym uczniowie z klasy III G: Klaudia Darłak, Anna Mucha, Julia Tatara i Mateusz Jodłowski, którzy pojechali tam pod opieką p. Liliany Zielińskiej.
Celem obchodów dnia wegetarianizmu jest przede wszystkim propagowanie wśród młodych ludzi zdrowego stylu odżywiania oraz poszerzenie wiedzy na temat diety wegetariańskiej. Obchody uświetniły prezentacje uczniowskie nt. „Wegetarianizm” oraz „Zdrowy styl życia”. Gościem wyjątkowym była pani doktor Leokadia Drobnica - nauczyciel Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie, wykładowca Wyższej Szkoły Zarządzania i Informatyki, która przedstawiła młodzieży problemy związane z otyłością. Dużym zainteresowaniem cieszył się wegetariański poczęstunek przygotowany przez uczniów Żywienia i Usług Gastronomicznych. Każdy mógł spróbować dań bez mięsa, dowiedzieć się jak je przygotować, no i przede wszystkim zadegustować. A wszystko było przepysnzne.
Tekst: Liliana Zielińska
Zdjęcia: ZS Agrotechnicznych w Ropczycach
30 WRZEŚNIA- DZIEŃ CHLOPAKA
Dzień Chłopaka jest obchodzony w wielu krajach na świecie, jednak 30 września świętuję się go w Polsce. Dzień Chłopaka to święto najpopularniejsze i najstarsze w Japonii, u nas stosunkowo młode. Święto jest popularne zwłaszcza wśród młodzieży. Dziewczęta tego dnia obdarowują swoich kolegów upominkami . Z tej okazji również Samorząd Uczniowski wraz z wychowawcami klas zorganizował szkolną dyskotekę dla klas IV – VI SP i gimnazjum.
Tekst i zdjęcia: Liliana Zielińska
Ognisko zuchowe
OGNISKO GROMADY ZUCHOWEJ "WESOŁE NIEDŹWIADKI”
W czwartek 29 września zuchy z działającej w naszej szkole gromady ,,Wesołe Niedźwiadki" niezwykle hucznie rozpoczęły swoją całoroczną przygodę w szeregach ZHP. Z tej okazji zorganizowano dla nich ognisko. Okazało się, że wspólne pieczenie kiełbasek to nie lada atrakcja. Nie zabrakło również miejsca na zuchowe szaleństwa, przy których szybko i miło płynął czas.
Pogoda w tym dniu, mimo jesiennej pory była wymarzona i sprzyjała wspólnej zabawie. Odwiedziła nas ponadto Pani Dyrektor Wioletta Czemarnik, która chętnie poczęstowała się naszymi ogniskowymi smakołykami.
Wszystko co dobre szybko się kończy, zakończyć musieliśmy również nasze ognisko a zuchy z uśmiechami na buziach wróciły do domu.
W organizacji ogniska pomagali nam Pan Jacek Kurnyta oraz Pan Konrad Szpara. Serdecznie dziękujemy Im za okazaną nam pomoc.
Opiekunowie Gromady Zuchowej: Agnieszka Kucab, Monika Daniec
ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ!!!
Pieczenie chleba w III A
Klasa III a realizując temat: „Jak powstaje chleb” postanowiła rzeczywiście się o tym przekonać i go upiec. Przepis był w podręczniku, więc wszyscy z łatwością zapoznali się jakie składniki są potrzebne i jakie będą etapy przygotowania chleba. Był to chleb mieszany pszenno-żytni z dodatkiem różnych ziaren roślin oleistych. Postanowiliśmy go upiec w dwóch grupach: dziewczynki i chłopcy. Po przygotowaniu składników ochoczo wzięliśmy się do pracy. Ważenie mąki, odmierzanie pozostałych składników nie sprawiało żadnych trudności. Nieco gorsze było końcowe wyrobienie ciasta, ale i temu daliśmy radę. Oba chleby odnieśliśmy do kuchni, gdzie pod czujnym okiem pani Gosi pięknie wyrosły, a następnie zostały upieczone. Na drugi dzień przynieśliśmy do szkoły różne produkty do chleba: od kremu czekoladowego, po serki, pomidory i paprykę. Zjedliśmy wszystko co do okruszka. Był pyszny! Teraz już wiemy, że upieczenie chleba w domu nie jest takie trudne i z małą pomocą dorosłych sami potrafimy to zrobić.
A jak smakuje taki własnoręcznie wykonany chleb!
Tekst i zdjęcia: Monika Daniec